שתף קטע נבחר

אלפי פעילי שמאל הפגינו נגד הממשלה

המפגינים צעדו מכיכר רבין למשרד הביטחון בת"א וקראו לצאת מהשטחים. ח"כ פינס: "שרון מפקיר את אזרחי המדינה לטרור". אב שכול: "הסיתו את רכבת ההרס וההרג"

אחרי היעדרות ארוכה יחסית חזר הערב (שבת) השמאל לרחובות. הייתה זו כנראה החלטת הקבינט לגרש את ערפאת, שעוררה את פעילי "שלום עכשיו" ותנועות שמאל נוספות לחדש את מאבקם למען היציאה מהשטחים ופירוק ההתנחלויות ונגד מדיניות החיסולים.

 

כמה אלפי מפגינים, שנשאו לפידים ושלטים, צעדו מכיכר רבין אל מול משרד הביטחון בקריה בתל-אביב. בדרך הם קראו קריאות כגון "אחים, אחים, צאו מהשטחים" וגם קריאות נגד ממשלת שרון כגון: "שרון, יאללה יאללה, צא מעזה ומרמאללה" ו"ממשלת שרון - מוות וכישלון".

 

בראש הצועדים הלכו חברי הכנסת אופיר פינס, קולט אביטל ויולי תמיר ממפלגת העבודה, ואבשלום וילן, חיים אורון וזהבה גלאון ממרצ. לצידם צעדו חברי הכנסת לשעבר יוסי ביילין, נעמי חזן, מוסי רז, צלי רשף ויעל דיין.

 

"ממשלת שרון נכשלה כישלון חרוץ. אין לה פתרון בשום תחום", אמר פינס. "שרון הופך להיות לא רלבנטי, והוא צריך לחזור לחווה. הוא מפקיר את אזרחי המדינה לטרור. זו ממשלה שצריכה ללכת הביתה עכשיו".

 

כמה מפגינים קטעו את דבריו של פינס בקריאות: "איפה האופוזיציה, איפה פרס", אך פינס התעלם או לא שמע והמשיך: "קחו מאתנו את שרון. אריק שרון, איפה אתה מתחבא? תתייצב בפני הציבור ותן תשובות ולך הביתה".

 

ח"כ וילן אמר בהפגנה: "באנו לומר גם לא לשחיתות, לא לשבר המדיני ולא חד-משמעי לטרור ולאלימות. מה עוד צריך לקרות כדי שהממשלה והעומד בראשה, איש שתיקת הכבשים, יבינו שצריך לשבור את מעגל האלימות?".

 

בין המשתתפים בהפגנה היה גם עמירם גולדין, שבנו עומר נרצח בפיגוע ההתאבדות באוטובוס בצומת מירון לפני כשנה. "עומרי קורבן של אין-שלום, קורבן של נקמה ונקמה-שכנגד", אמר גולדין, "אריק שרון, אתה איש השנה, אתה כל-יכול. עשה מעשה. אני קורא לך, מעומק יגוננו ותקוותינו, הסיטו את רכבת ההרס וההרג. היו נדיבים, דברו עם האויב האכזר והגיעו לשלום, גם אם צריך לשם כך לדבר עם ערפאת ולשחרר אסירים. חיי ילדינו שווים יותר. גם להם וגם לנו אין דרך אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
"אחים, אחים, צאו מהשטחים". הפגנת השמאל
צילום: יריב כץ
צילום: אתר הכנסת
פינס. אריק שרון, איפה אתה מתחבא?
צילום: אתר הכנסת
מומלצים