שתף קטע נבחר

המתנחלים הפגינו בצמתים בעקבות הפיגוע

הבוקר נפגשו חברי מועצת יש"ע עם קצב, וביקשו ממנו לקרוא לראש הממשלה להגיב בתקיפות. "המחבלים רוצחים ילדים והממשלה שותקת, המחבלים מתנכלים לאוטובוס והממשלה עושה הערכת מצב. אי אפשר לשתוק יותר", אמר ראש מועצת אריאל

בעקבות הפיגוע בצומת כיסופים, אירגנה מועצת יש"ע שורת הפגנות בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ: בין היתר הודלקו שם נרות נשמה לזכר הקורבנות.
הפגנות נערכו, בין השאר, בצמתים ברעננה, סירקין, ירקון, בית ליד, גהה, קסטינה ומורשה, וכן בכמה צמתים בירושלים, בהם צומת הגבעה הצרפתית, צומת רמות, צומת גבעת זאב ובכניסה הראשית לעיר.
בצהריים קיימו המתנחלים משמרת מחאה מול לשכת ראש הממשלה, בעת ישיבת הקבינט, ובבוקר הפגינו עשרות אנשי ימין בכניסה הראשית לירושלים, במחאה על הטיפול הכושל של הממשלה בשמירה על הביטחון. הם חסמו את הכביש לשעה קלה, ובמקום נוצרו פקקי תנועה גדולים.

"אי אפשר לשתוק יותר"

הבוקר נפגשו חברי מועצת יש"ע עם נשיא המדינה, משה קצב, ושטחו בפניו את טענותיהם על מצב הביטחוני הירוד בהתנחלויות. "אחרי שבעה שבועות הממשלה לא עשתה שום דבר מהותי כדי להפסיק את האש ולנצח במלחמה", אמר ראש עיריית מעלה אדומים וראש מועצת יש"ע, בני קשריאל.
גם ראש מועצת אריאל, רון נחמן, האשים את הממשלה באי מילוי תפקידה. "המחבלים רוצחים ילדים והממשלה שותקת, המחבלים מתנכלים לאוטובוס והממשלה עושה הערכת מצב, המחבלים פוגעים ברכב ממוגן והממשלה בדיונים. אי אפשר לשתוק יותר", אמר.
הדוברים ביקשו מהנשיא לקרוא לממשלה להגיב בתקיפות. קצב אמר בתגובה, כי צריך לאפשר לצה"ל להגיב. "אם צה"ל מבקש אישור ליזום פעולה צבאית, שיכולה להגביר את הביטחון, צריך בהחלט לאפשר לו לבצע אותה, חד וחלק", אמר.
במקביל, שוחח הבוקר ראש מועצת חוף עזה, אהרון צור, עם ראש המועצה לביטחון לאומי, האלוף עוזי דיין, והציג לפניו את הדרישות הביטחוניות של תושבי כפר דרום בעקבות הפיגוע. בין הדרישות: שליטה מלאה של צה"ל על 300 מטרים מכל צד של הכביש, סגירת הכביש לתנועת פלסטינים והריסת כל המבנים הפלסטינים ממערב לכביש ומצפונה לו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
הפגנת המתנחלים בכניסה לירושלים
צילום: גלי תיבון
צילום: גילי כהן מגן
ההפגנות בירושלים
צילום: גילי כהן מגן
מומלצים