שתף קטע נבחר

שרון לשרים: איפה אתם?

ראש הממשלה נזף בשריו על כך שאינו נוכחים באירועים ממלכתיים ובוועדות שרים. "גם השרים צריכים להיות בחזית", ציין בעוקצנות לחבריו

לראש הממשלה, אריאל שרון, פשוט נמאס: הוא החליט היום (א') בישיבת הממשלה להתעמת עם השרים לגבי "היעדרויותיהם" מפעילות ממלכתית ומדינית בתקופה האחרונה.

 

שרון התייחס בדבריו החריפים בעיקר לישיבות ועדות השרים, ולאירועי קבלות פנים למנהיגים זרים. "גם השרים צריכים להיות בחזית ולשאת בנטל", העיר ראש הממשלה בעוקצנות - ומנה כמה דוגמאות.

 

למשל, ציין שרון כי בסוף השבוע האחרון אף אחד מהשרים לא טרח להגיע לארוחת הערב החגיגית שארגנה לשכת הנשיא לנשיא הרפובליקה הדומיניקנית שביקר בישראל - למרות שכולם הוזמנו. שרון ציין כי מדובר בנשיא שהוא ידיד ישראל, שביקר בישראל כמה וכמה פעמים.

 

בהמשך ביקש ראש הממשלה למנות את מצבת השרים בישיבות ועדות השרים האחרונות - וגילה כי הגיע למספר עגול - 1 בלבד. רק שר אחד משתתף בדרך כלל - וזה השר המשמש כיו"ר הועדה.

 

כך למשל, בישיבת הוועדה לסמלים וטקסים בראשות השר דני נוה - השתתף השר נווה עצמו וכן שר "צדיק" נוסף. בוועדת המדע והטכנולוגיה בראשות השר מודי זנדברג, הוועדה לזהירות בדרכים בראשות אביגדור ליברמן, והוועדה לביקורת המדינה בראשות השר לנדאו - נכחו רק השרים שמשמשים כיושבי ראש.

 

גורמים בלשכת רה"מ הסבירו: "ועדות שרים מורכבות כל הזמן מחדש בכל ממשלה כשההרכב נשען על שרים רלוונטים ואיזון קואליציוני. יש קרוב ל-40 ועדות, השרים גם צריכים לנהל משרדים, ולכן היעדרותם אינה תופעה חדשה. בכל מקרה, התקנון לא מחייב את הגעת כולם - מספיק שהיו"ר נוכח על מנת שהישיבה תיחשב חוקית".

 

השר מודי זנדברג אמר ל-ynet בתגובה לנזיפה שלה זכה יחד עם עמיתיו: "אני חושב שוועדות שרים הן כלי לקידום פעולות הממשלה, אבל יש עניין של סדר עדיפויות. כשהנושא לא קרוב למשרד - מעדיפים לשלוח נציג. טוב שראש הממשלה העיר את תשומת הלב לעניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. צריך לשאת בנטל
צילום: רויטרס
צילום: אתר הכנסת
זנדברג. טוב שהעיר
צילום: אתר הכנסת
מומלצים