שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יום עם 145 טוענות לכתר

  הנשים שהגיעו ליום המיונים ל'מלכת המדבר' התמודדו בכל כוחן על הזכות לצאת למסע, אבל נראה שהן לא התכוונו, ולו לשנייה, לוותר על ההנאה שבהשתתפות. וגם שרון "קחי אותי" היתה שם

  כאילו שלא היה לה די, ניסתה שרון אילון (מ"קחי אותי שרון") לגנוב את ההצגה גם במיונים לתחרות 'מלכת המדבר', הנערכת בפעם השישית. אך לדוגמנית היפהפיה זה לא הצליח במיוחד, כי הפעם אין מדובר ב-15 גברים מתבכיינים שמתחרים נואשות על ליבה, אלא ב-145 נשים חדורות מוטיבציה שרוצות בדיוק כמוה, אם לא יותר, להשתתף במסע שייערך השנה בתאילנד.

   

  למעלה מעשרת אלפים נשים הגישו מועמדות לתחרות, הנערכת זו השנה החמישית ברציפות. ועדת שופטים מיוחדת צימצמה את הרשימה הארוכה ותגבש, לאחר

  יום המיונים המפרך ולאחר מספר ימי דיונים - את רשימת 45 הנשים הנבחרות, שישתתפו במסע הג'יפים האתגרי.

   

  יום המיונים נפתח סמוך ל-7:00 בבוקר ביער בראשית - חורשת אקליפטוסים מבודדת, הממוקמת ממש בלב פארק הירקון בתל אביב. המשתתפות התייצבו נרגשות, כנראה לאחר לילה ללא שינה, וזכו לקבלת פנים  שכללה ברכות מפי נציגת שגרירות תאילנד בישראל והתעמלות בוקר.  מדריכה נמרצת חילקה את המתמודדות ל-12 קבוצות, במסגרתן יפעלו לאורך היום. 

    

  "נשים מפרגנות זו לזו"

   

  קשה שלא לחשוב ברגעים שכאלה, על ההבדלים שבין גברים לנשים. זה לא שאחד מהמינים יבצע את המשימות בצורה טובה יותר מהשני, אך התחרות הייתה נראית לגמרי אחרת אילו שמה היה, לדוגמה, 'מלך המדבר'.

   

  כזכר מלידה, אני מרשה לעצמי לומר שגברים היו לוקחים את התחרות הזו ברצינות יתרה. כמו שאר הזכרים בטבע, הגנים שלנו מכתיבים לנו להילחם על הטריטוריה שלנו, גם אם מדובר במימי הירקון המעופשים. הנשים או לפחות אלה שהגיעו ליום המיונים, התמודדו בכל כוחן על שלב הגמר, אבל נראה שהן לא התכוונו, ולו לשנייה, לוותר על ההנאה שבהשתתפות.

   

  "עם כל הכבוד, הבעיה אצל הגברים היא שהם שומרים את הכל בבטן עד שהם מתפרצים", מסבירה פאני אלטר, שהשתתפה פעמיים במסעות 'מלכת המדבר' ומשמשת כשופטת בתחרות, "וזאת, בניגוד לנשים שנוהגות לדבר על מה שמציק להן. להבדיל מהמחשבה האופיינית לגברים, שאם נתקע כמה נשים ביחד בתנאים קשים, ישר נתחיל לריב אחת עם השנייה, נשים מפרגנות אחת לשנייה".

   

  - יש כבר ניצנים של מנהיגוֹת בקרב המתמודדות?

   

  אלטר: "בשלב הראשון של יום המיונים כולן מתאמצות ומשתתפות באותה המידה, אך ככל שממשיך היום, הטמפרטורות עולות ונהיה קשה, אתה רואה מי באמת מנהיגה אמיתית. ואנחנו לאו דווקא מחפשות את המנהיגוֹת. צריך גם לדעת כיצד לעבוד בצוות ולהתקדם איתו ביחד".

   

  - כיצד מתמודדות הבנות עם העובדה שהן מתחרות נגד קלף מנצח כמו שרון אילון?

   

  "עבור כולן כאן, שרון מתמודדת כמו כל אחת ואחת, ואפילו יותר מכך: בגלל שהיא מפורסמת, וכולם מניחים שמקומה בטוח, היא מתאמצת יותר כדי להראות שאכן מגיע לה לזכות".

   

  אילון מספרת שהיא בכלל נרשמה לתחרות לפני שהתפרסמה: "כבר שלוש שנים אני מנסה להשתתף ב'מלכת המדבר', אבל עד עכשיו לא הצלחתי להתברג למסע".

   

  ועל הג'יפ: סבתא לשלושה נכדים

   

  יהיה זה בלתי אפשרי למנות קווים לדמותה של מתמודדת ב'מלכת המדבר'. כל כך הרבה נשים שונות היו שם: רופאות, שפיות, שחקניות, מחנכות ואפילו נהגת אוטובוס, צעירות ומבוגרות מצפון תל אביב ועד דימונה. אלה שהצלחתי לתפוס בין טיפוס חבל אחד למשנהו, סיפרו לי שהן רוצות לצאת למסע בעיקר בשביל ההרפתקה. עבור חלק מהמתמודדות זהו חלום ילדות ישן. בשביל אחרות מדובר ביציאה מהשגרה.

   

  נינט פז (56), סבתא לשלושה נכדים מרמת אביב, מספרת שעבורה זו בכלל דרך חיים. "תמיד אהבתי ספורט אתגרי וזה ממש בנשמה שלי. עד כה הוצאתי רשיון שייט, ויש לי גם רישיון לאוטובוס, למרות שאני בכלל קוסמטיקאית במקצועי", מספרת המתמודדת, שגם לאחר מבט בפניה המטופחות, קשה להאמין שמדובר בסבתא. "אצלי במשפחה רגילים לדיבוק הזה שאוחז בי כך שנראה לי טבעי להשתתף בתחרות הזו".

   

  בצהלות ובקריאות עידוד צלחו המתמודדות תחנה אחר תחנה, במהלכן טיפסו על קירות, השתלשלו מחבלים וגלשו באומגה. אחת המשימות היתה חציית ג'בלאה עם ג'יפ שעל מכסה המנוע שלו מונחת כוס מלאה במים. בתום סבב התחנות העלתה כל קבוצה מופע מאולתר בפני כל שאר המתמודדות.

   

  את היום חתם השלב הפחות חברותי, אך החשוב ביותר של היום - כל אחת מהבנות קיבלה לידה שאלון סוציומטרי שבו נתבקשה להעניק ניקוד לשאר החברות בקבוצה, עמן היא עשויה לבלות שמונה ימים רצופים בג'יפ צפוף אחד.

   

  הניקוד המשוקלל של ועדת השופטים, בהתחשב בתוצאות יום האימונים, יקבע מי מבין כל המתמודדות תצא בחודש נובמבר למסע בתאילנד. אלה שישארו בארץ, יתנחמו בעובדה שהרוויחו יום נפלא ואולי גם כמה חברות טובות. 

   

  ממנהלת 'מלכת המדבר' נמסר כי בתוך שבעה ימים תתפרסם ב- ynet רשימת הזוכות. הודעות אישיות יישלחו בדואר לכל המשתתפות ביום המיונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שרון אילון: "מנסה כבר שלוש שנים"
  צילום: דרור פינטו
  נינט פז: זה בנשמה שלי
  צילום: דרור פינטו
  לא שוכחות ליהנות. טיפוס על קיר
  צילום: דרור פינטו
  הפרק הלא חברותי. שאלון סוציומטרי
  צילום: דרור פינטו
  מומלצים