שתף קטע נבחר

המדינה ערערה: לחייב את גלעד שרון לתת המסמכים

לפני 8 ימים קבעו שופטי בית המשפט המחוזי כי זכות השתיקה עומדת לגלעד שרון גם בהמצאת מסמכים אך מתחו עליו ביקורת קשה. הפרקליטות ערערה על ההחלטה לבית המשפט העליון

הפרקליטות הודיעה אחר הצהריים (יום ב') כי היא מערערת לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, שלא לחייב את גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, להמציא למשטרה את המסמכים הנוגעים ל"פרשת סיריל קרן".

 

בערעור נאמר בין היתר כי "במקרה שלפנינו, אין המדינה יכולה לחפש בביתו של גלעד כבביתו של כל חשוד אחר, כאשר מדובר בבנו של אריאל שרון, ראש ממשלת ישראל". משום שלשרון האב יש חסינות - כחבר כנסת, טוענת הפרקליטות כי מכיוון שהיא איננה יכולה לחפש בחוות השקמים, היא חייבת לבקש את העברת המסמכים.

 

עוד מבקשת הפרקליטות מבית המשפט לקבוע כי לגלעד שרון לא עומדת זכות השתיקה, לקבוע את גבולות החיסיון מפני הפללה עצמית ולהורות לבנו של ראש הממשלה להעביר לידיה את המסמכים, בהתאם לצו שהועבר לו.

 

לפני כשמונה ימים קבעו שופטי המחוזי כי זכות השתיקה עומדת לגלעד שרון גם בהמצאת מסמכים, אולם מתחו ביקורת קשה על החלטתו של שרון-הבן שלא למסור את המסמכים בפרשה. השופטים הדגישו כי הם נותנים את החלטתם בהרגשה כבדה: "מעיקה עלינו המחשבה שאנו נאלצים לשמש באמצעים משפטיים כלי בידי גלעד שרון, בשל מעמדו המיוחד, להתחמק ממתן מידע שייתכן והמשטרה היתה שמה עליו ידה".

 

על פי השופטים, "גלעד שרון אילץ אותנו לדון בבעיה משפטית שלא היה צורך לעשות בה שימוש עד כה. הרגשה זו אינה יכולה לקבל ביטוי משפטי, משום שבית משפט במדינה דמוקרטית חייב לתת סעד משפטי שווה לכל אדם ואדם באשר הוא אדם לפי הדין התקף והמחייב, ולא על-פי נטיות הלב, או תחושות הציבור הרחב".

 

השופטים שלי טימן, אב בית הדין, שרה ברוש וישעיהו שנלר כתבו: "לפנינו מקרה מיוחד במינו ומערער מיוחד במינו. אין זה סוד שרק בשל ההחלטה שלא לערוך בביתו חיפוש בתחילת החקירה, כמקובל בחקירותיהם של רוב החשודים במדינתנו, ובשל מעמדו 'המעין ציבורי' ומעמדם הציבורי של המקורבים לו - נאלצה המדינה לנקוט בצעד חריג שככל הנראה טרם ננקט עד כה של הוצאת צו". בכך התייחסו השופטים לצו של בית משפט השלום בתל אביב, שקבע כי גלעד שרון חייב למסור את המסמכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
הכדור ממשיך להתגלגל. גלעד שרון
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
פרשת סיריל קרן. עוד מעורבים בפרשה
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
מומלצים