שתף קטע נבחר

ויקי כנפו: מאהל המחאה מיצה את עצמו

מובילת מאבקן של האמהות החד הוריות החליטה "לקפל" את מאהל המחאה, וכן תפסיק את שביתת הרעב שלה. כנפו אומרת שהיא מתכוונת להמשיך במאבק בדרכים אחרות. היא טוענת שהיו לה הישגים - למרות שבשטח קשה להבחין בהם. הערב יקיימו יושבי המאהל ופעילי תנועות חברתיות הפגנה נוספת מול משרד האוצר

ויקי כנפו, מנהיגת מאהל האמהות חד הוריות בירושלים, אומרת היום (ג') כי היא מתכננת בקרוב לעזוב את מאהל המחאה ש"מוצה", וכן לסיים את שביתת הרעב שלה (הנמצאת ביומה ה-17) ביום חמישי בפגישתה המתוכננת עם נשיא המדינה, משה קצב.

 

כנפו מדגישה: "כשאחליט לעזוב, לא אפסיק את המאבק, אלא אמשיך אותו בדרכים אחרות. את המאהל כאמצעי למאבק מיצינו. אנחנו עכשיו במגעים עם עוזר שר האוצר, רן ישי, ומקווים מאוד להגיע לפשרה. כבר עכשיו יש לנו הישגים, החוב של החד הוריות לביטוח לאומי בוטל. נכנסנו לתודעה הציבורית. מישהו ידע מה קורה עם האמהות החד הוריות קודם?"

 

יש להדגיש, מנגד, כי עד עתה, לא זכו האמהות החד הוריות להישגים משמעותיים, בייחוד מול המטרה שהשיגו לעצמן - חידוש המשא ומתן מול משרד האוצר. האמהות הגישו מסמך לרן ישי לפני שבועיים ולא זכו עד עתה לתגובה רשמית כתובה. שר האוצר בנימין נתניהו נמנע מלהיפגש איתן וטען שהמשא ומתן עימן מוצה. גם שביתת הרעב של כנפו ואחרים לא הצליחה להחזיר את מצוקת החד הוריות לסדר היום הציבורי.

 

כנפו אומרת שהיא ריאלית יותר בעקבות החוויה שעברה. "בכל מאבק אין אף פעם מאה אחוז הצלחה. אבל במאהל ישנן עדיין ארבע משפחות של חסרי דיור, שאין להן לאן ללכת, ואני נמצאת כאן כדי לעזור להן עד שהן יקבלו טיפול פרטני ויימצא להן בית".

 

הערב אמור להתקיים מצעד "הקפות" סביב משרד האוצר, שארגן מאהל החד הוריות, יחד עם הארגונים החברתיים, בקריאה להפיל את "חומות האטימות" של משרד האוצר. הפגנה זו אמורה להיות מבחן הכוח משמעותי ביותר למאהל בשבועות האחרונים, 98 יום מאז הוקם.

  

על כך נוספו קשיים של האמהות החד הוריות שאינן תושבות ירושלים - וילדיהן החלו את שנת הלימודים. אתי יקותיאל, שהגיעה ממצפה רמון יחד עם כנפו, עזבה בסוף השבוע מסיבה זו. "אבל המאבק לא הסתיים", היא אומרת.

 

יקותיאל, אגב, לועגת לשיבוצה של כנפו במקום השני ברשימתו של צבי וולף, המתמודד על ראשות מועצת מצפה רמון. "מבחינתי זו בדיחה אטומית. כל האנשים שחשבתי שהם חכמים - הם לא. אבל זה לגיטימי ואני מאחלת לה בהצלחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
ויקי כנפו. מיצינו
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: עטא עוויסאת
נתניהו. שבר את המאבק?
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים