שתף קטע נבחר

השר פורז: אצביע נגד התקציב

שר הפנים הבהיר כי הוא רואה את הקיצוץ המתוכנן בתקציב משרדו כ"חסר אחריות" - והוא מתכוון להתנגד בהצבעה בממשלה. ממחר: עיצומים במשק

שר הפנים, אברהם פורז מ"שינוי", הודיע במכתב ששיגר למזכיר הממשלה כי יצביע בממשלה נגד תקציב המדינה, וזאת בשל הקיצוץ בתקציב משרדו, ובמיוחד במענקים לרשויות המקומיות.

 

פורז ישהה בחו"ל ביום רביעי הקרוב, כשיידון התקציב בממשלה - ומכתבו מהווה למעשה את הצבעת ה"נגד" שלו.

 

פורז טוען במכתבו: "אין עוד משרד שתקציבו קוצץ בחצי". לדבריו, ההצעה הנוכחית, להפחית 275 מיליון שקל מתקציב משרד הפנים, היא בגדר הפרת הסכם, שכן הוא עצמו שיתף פעולה עם קיצוצים אחרים שאותם ביקש האוצר, כגון הקיצוץ בקצבאות הילדים.

 

פורז כותב: "לא אסכים לתת ידי להחלטה חסרת אחריות, המבטיחה את קריסתם של חלקים נרחבים בשלטון המקומי בישראל, בעיקר קריסתן של רשויות חלשות בפריפריה". לדבריו, הקיצוץ החדש שמציע האוצר הוא "קיצוץ מדומה שלא יחזיק מים".

 

מחר יפתחו העובדים בכל משרדי הממשלה בעיצומים בשל המחאה על הקיצוץ המתוכנן בתקציב 2004, שיגרור ככל הנראה פיטורים נרחבים בקרב עובדי המדינה.

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה להחלטת השר פורז, כי "הממשלה היא שתצטרך להחליט מהן החלופות לקיצוץ ומהו סדר העדיפויות שלה, במטרה לעמוד ביעד הגירעון ולהביא את המשק לפסים של צמיחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז. חוסר אחריות
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: עטא עוויסאת
נתניהו. לא יחזיק מים?
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים