שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אולימפית: גם משה סיני על הכוונת
  ייתכן שגם מאמן האולימפית, משה סיני, ישלם את מחיר הפרשה כפי שהיה עם דרור קשטן בפרשת קובלנץ ב-1984

  "אין המאמן האחראי הבלעדי במקרה הנדון, אולם ודאי שאין אחריותו פחותה מחברי ההנהלה שליוו את הנבחרת. חובתו של המאמן לא רק להצטמצם בצד המקצועי-ספורטיבי ובשדה המגרש בלבד, אלא חובתו היא לגבש את הנבחרת חברתית, להיות ער לנעשה בין חניכיו מבחינה משמעתית ומקצועית".
  כך קבע בית הדין המשמעתי של ההתאחדות, בעת שדחה את ערעורו של דרור קשטן, מאמן נבחרת הנוער בשנת 1984, שבה התפוצצה פרשת קובלנץ'. קשטן הורחק מאימון נבחרות ישראליות למשך שנה, מכיוון שהוא "האיש שהיה צריך לדעת על המתרחש ולא ידע דבר".

  תזכורת

  הכל התחיל בחודש אוקטובר 1984, אז יצאה נבחרת הנוער של ישראל, בהדרכתו של קשטן, למחנה אימונים בקובלנץ, גרמניה. למרות הפסטורליה במקום והמשמעת שהפגינו השחקנים במהלך האימונים, התברר מאוחר יותר כי קובלנץ לנצח תהיה אחת מהשערוריות הגדולות של הכדורגל הישראלי.
  מספר שעות לפני עזיבת המלון והחזרה לארץ, התגלה כי קופת צדקה שהונחה בחדר האוכל של בית המלון, ובה 150 פרנק, נעלמה. שחקני הנבחרת החזירו את הכסף וקברניטי הנבחרת עשו מאמץ להשקיט את השערורייה, אולם לאחר שבועיים התפוצצה הפרשה בכלי התקשורת בארץ.
  שני שחקנים סומנו: מאיר חנוכה ואשר ששון. השניים הודו בגניבת קופה, והפלילו את חבריהם כאשמים במעללים נוספים כגון גניבת ציוד מחנויות ספורט, הימורי קלפים ואף אירוח צעירה במשך יומיים באחד מחדרי המלון.
  השחקנים המעורבים נענשו בעקבות הפרשה בצורה חמורה: מאיר חנוכה, חי קרייס, אשר ששון, שמואל שמואל ועופר דגמי הורחקו לצמיתות מנבחרות ישראל ולמספר חודשים מקבוצותיהם. הקפטן יעקב בלדב ומאיר קדוש הורחקו לשנה, אלון נתן, לביא קוזניצקי וליאור רוזנטל הורחקו על תנאי לשנה.

  שרף יצא בזול?

  שלמה שרף אימן את הנבחרת הלאומית במשך שמונה שנים רצופות. אקורד הסיום הצורם היה שייך לפרשת נערות הליווי שהתפוצצה לאחר המשחק נגד דנמרק. שרף, בניגוד לקשטן, יצא בזול מהעניין. למזלו של המאמן והשחקנים נתקלה חקירת מודיעין אזרחי בקשיים שלא איפשרו לקבוע חד משמעית האם התקיימה הפרשה, באיזה היקף ומהי אחריות המאמן לכך.
  אם הפעם תמצא "מודיעין אזרחי" את הראיות כי אכן התקיים ערב סוער לפני המשחק נגד בוסניה, ייתכן שסיני באמת צריך להתחיל לדאוג. גורמים בהתאחדות אמרו שניתן לקשור קשר בין מצבו של סיני כיום למצבו של קשטן בפרשה ההיא, וכי לא מן הנמנע שבמידה שאכן יתברר כי שחקני הנבחרת קיימו יחסי מין ערב המשחק, יועמד גם הוא לדין.
  תובע ההתאחדות, עורך הדין שלום אבן עזרא, אמר: "אני עוסק בעובדות ולא בספקולציות. אחכה עד סוף החקירה ולא אדרבן את מלאכתם של החוקרים. כרגע אני לא מגבש כתבי אישום נגד אף אחד מהשחקנים, וכמובן שלא נגד המאמן".
  המאמן עצמו, בכל מקרה, לא ממש מודאג מהקריירה הלאומית שלו. "אני לא חושש למעמדי", הוא אומר. "אני מחכה למסקנות ההתאחדות ואני מקווה שיימצא שאף אחד אינו אשם. אגיב רק לאחר שתסתיים הפרשה ויוגשו המסקנות. כעת מה שחשוב הוא שנחזור להתאמן במהרה. יש לנו משימה בחודש פברואר וחשוב שנתרכז בכדורגל".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  קשטן. הערעור לא התקבל
  ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  שרף. זכה מן ההפקר
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  ליאור סביליה
  סיני. עתיד לא ברור
  ליאור סביליה
  מומלצים