שתף קטע נבחר

שרון על ועדת אור: לשנות את חוק ועדות החקירה

ראש הממשלה השתתף בכינוס של חברי סיעת הליכוד, שטענו שיש לנקוט בצעדים נגד ראשי המגזר הערבי שהוגדרו בדו"ח כ"מסיתים". ראש הממשלה קרא לשנות את חוק ועדות החקירה וסיפר על זכרונותיו הקשים מוועדת כהן

ראש הממשלה, אריאל שרון, המליץ אחר הצהריים (ב') לחברי סיעת הליכוד להגיש הצעת חוק לתיקון "חוק ועדות החקירה", בעקבות הביקורת על מסקנות ועדת אור. שרון הציע שעל פי החוק  החדש יכללו ועדות החקירה מנגנון לערעורים.

 

חברי סיעת הליכוד הביעו מורת רוח מהחלטת הממשלה, לאמץ את מסקנות ועדת אור. בישיבה עם ראש הממשלה הסבירו חברי הסיעה את התנגדותם, בכך שהיה מקום לנקוט בהליכים נגד ראשי המגזר הערבי שהוגדרו בדו"ח ועדת אור כ"מסיתים", אולם הוועדה לא המליצה על כך.

 

בדיון אמר ראש הממשלה, בהתייחסו למסקנות האישיות בדו"ח ועדת אור, שלא ניתן לערער עליהן, כי "חוק ועדות החקירה חייב לעבור שינוי, כך שניתן יהיה לערער על ההחלטות". הוא סיפר על זכרונות אישיים קשים משנות ה-80', כשנפגע מהמלצות ועדת חקירה.

 

"גם אני נפגעתי מוועדת כהן, שבדקה את אירועי סברה ושתילה, ואני זוכר עדיין כיצד כמה שרים בליכוד התייצבו בהתנדבות להצביע למען הקמת הוועדה", סיפר שרון.

 

בנוגע לוועדת השרים, בראשות השר יוסף לפיד, שאמורה לבדוק את המלצות ועדת אור, אמר שרון: "ועדת השרים צריכה להתייחס לדו"ח הוועדה, כדי להסיר כתם ממצחו של העם היהודי ובנושאים שמוטל אשם או כתם על מדינת ישראל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
זוכר את ועדת כהן. שרון
צילום: רויטרס
מומלצים