שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: הפתח תיכנן לפוצץ מכונית תופת בהתנחלות

המכונית החשודה אותרה על ידי כוח צנחנים - והתפוצצה לאחר שטנק ירה לעברה. פעיל פתח באזור שכם מגלה כי המכונית נועדה לצורך פיגוע בהתנחלות בשומרון. הוא מאיים כי "יהיו עוד מכוניות תופת". צה"ל הרס את ביתו של פעיל בגדודי אל-אקצה

חשיפה: מכונית התופת שפוצצה בשלום בשכם הלילה (יום ה') - הוכנה על ידי ארגון הפתח ונועדה לפיגוע באחת ההתנחלויות בשומרון, כך נודע ל-ynet. משמעות הדבר היא כי הפתח, ארגונו של יאסר ערפאת, יוזם פעולות טרור גדולות - למרות הקמתה הצפויה של ממשלת אבו עלא.

 

פעיל בכיר בגדודי אל-אקצה של הפתח מאזור שכם גילה בשיחה ל-ynet כי מכונית התופת, שהיא הראשונה של גדודי אל-אקצה מאז תחילת האינתיפאדה, נועדה להתפוצץ ב"אחת מההתנחלויות היהודיות בגדה, ולא בתוך ישראל".  

 

הפיגוע נמנע לאחר שכוח צנחנים הבחין במכונית החשודה, כקילומטר מהיציאה הדרומית משכם. טנק של צה"ל ירה פגז לעבר הרכב - שהתפוצץ מייד. מבדיקה של חבלני מג"ב עלה כי המכונית הכילה כמות גדולה של חומר נפץ.

 

לדברי הבכיר הפלסטיני, ההחלטה להכין את מכונית התופת באה בעקבות המשך גלי המעצרים נגד הפלסטינים והמשך ההתנקשויות, כמו גם המשך המצור על ערפאת וההסלמה הישראלית. הוא איים כי הפעם ישראל גילתה את הרכב, "אולם יהיו עוד מכוניות בדרך ואין לי ספק שהן יגיעו ליעדיהן".

 

בפתח מכחישים כי בכוונתם להביך במכוון את ממשלתו של אבו עלא. "מי שמביך את אבו-עלא ואת ההנהגה הפלסטינית זוהי ישראל ומדיניותה", טוען איש הפתח, "אם הממשלה הפלסטינית תבטיח לי ביטחון אז לא תהיה כל בעיה. אבל כל עוד אנחנו במלחמה ונאלצים להגן על עצמנו, אלו כלים לגיטימיים".

 

בית פעיל בפתח נהרס

 

צה"ל הרס הלילה במחנה הפליטים דיר אל בלח את ביתו של פעיל גדודי חללי אל אקצה, מחמוד אבו מעדיב. במקביל, נעצרו במהלך הלילה ברחבי יהודה ושומרון 20 פלסטינים מבוקשים ודרושים לחקירה.

 

בפעילות בכפר אידנא מערבית לחברון נעצרו ארבעה מבוקשים פעילי חמאס; בחברון נעצרו שני מבוקשים, פעיל חמאס ופעיל ג'יהאד האיסלאמי; בבית עיווא נעצר פלסטיני מבוקש. שני מבוקשים נוספים נעצרו ממערב לחברון ופלסטיני מבוקש נעצר בכפר דחיית אל-בריד, שמדרום לרמאללה.

 

בכפר ראי, דרומית מערבית לג'נין, נעצרו שני מבוקשים, פעילי הג'יהאד האיסלאמי, בג'נין נעצרו ארבעה פלסטינים מבוקשים, בטמון צפונית-מזרחית לשכם נעצרו שני מבוקשים, ובכפר טובאס נעצרו שני מבוקשים נוספים.


פורסם לראשונה 02/10/2003 09:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כוחות צה"ל בשכם (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
ערפאת. הפתח ממשיך לייצר טרור
צילום: רויטרס
מומלצים