שתף קטע נבחר

בני גאון: בישראל אין היום שלטון

יו"ר קבוצת גאון אחזקות יוצא כנגד שלטון ההון בישראל: "המדינה מנוהלת על ידי קבוצה קטנה של משפחות שכרגע עסוקות בהכנת המקלטים בחו"ל"; לדבריו, שום דבר לא יעזור ללא הכרעה מדינית חדה וברורה

"במדינת ישראל אין כיום שלטון", כך אומר היום (ג') בני גאון, יו"ר קבוצת גאון אחזקות ובעבר מנכ"ל כור והריבוע הכחול בשיחה עם ynet.

 

"המשק כולו נשלט על ידי כ-300 איש המשתייכים למספר קטן של משפחות. אותן משפחות התייאשו מהנעשה בפוליטיקה בישראל והן עסוקות בקניית נכסים בקנדה, במזרח אירופה ובמקומות בטוחים אחרים בחו"ל", אומר גאון.

 

לדבריו, "בעבר, היווה המגזר העסקי את עמוד השדרה לשמאל הפוליטי בישראל. כיום מרבית אנשי העסקים מיואשים, שותקים ועסוקים בהכנת מקלטים. מבחינתם, אנחנו כאן והם כבר יסתדרו במקום אחר".

 

אותם אנשי עסקים שולטים, אומר גאון, גם בפוליטיקה גם בתקשורת. "אין מי שיקח אחריות על מצב המדינה. כן מפצצים בסוריה, לא מפציצים בסוריה. זה הכל שטויות. שום דבר לא יעזור, לא תוכנית כלכלית כזאת ולא תוכנית כלכלית אחרת. לכולם ברור שבלי הכרעה מדינית חדה וברורה - ולו חד צדדית, אין לנו עתיד כאן, אבל אין מי שיבצע את האחריות", אומר גאון.

 

גאון מוסיף, כי "נפילת ההיי-טק, כמו גם הפרטות הפרועות וחסרות האחריות של נכסים, שגרמו להן להתגלגל לידיים של קבוצת משפחות קטנה, גרמו למשק כולו לעבור מקופה סוציאליסטית קטנה לקופה פרטית קטנה אחרת של אותן משפחות". לדבריו, יש כל כך הרבה נכסים מרוכזים בידיים של כל כך מעט אנשים. וכך הפוליטיקאים הופכים לבובות חסרות השפעה שלהן".

 

גאון מוסיף בדאגה: "אנחנו חברה בלי בורד ובלי מנכ"ל. אני מחכה למישהו - אולי מתוך המגזר העסקי עצמו - שירים את הכפפה ויתחיל לשנות זאת".

 

"מה רוצה נתניהו להפריט?"

 

בהתייחסו לגל השביתות במשק, אומר גאון" "כל המהומה שנתניהו מקים סביב ההפרטה היא מגוחכת. מה הוא רוצה להפריט? אז הפריטו את אל על. ביג דיל. מה יצא לנו מזה? עוד משפחה אחת התחזקה".

 

בהתייחסו לשערורייה שהתחרשה סביב עזיבתה של שרי אריסון, אמר גאון: "את זה אני בכלל לא מבין. שרי היא גלגל צדדי ברכב שנקרא בנק הפועלים ושיכון ובינוי. הנכסים שלה נשארים בארץ. כנראה שהתקשורת, שמנוטרלת מטיפול בבעיות האמיתיות, היא עצמה שבויה בהון הגדול, מחפשת שערוריות גדולות להיתפס בהן".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים