שתף קטע נבחר

העליון: "חקירת רצח היצאנית נעשתה ברשלנות"

שופטי בית המשפט הגדילו את סכום הפיצויים לשלושה שהורשעו ברצח לפני 11 שנה, ישבו במאסר וזוכו מאוחר יותר. שופטי בית המשפט מתחו ביקורת על חקירת המשטרה בפרשה וקבעו כי היא נעשתה ברשלנות

בית המשפט העליון הגדיל היום (ה') את סכום הפיצויים לשלושה שהורשעו ברצח יצאנית, ישבו במאסר ואחר כך זוכו. השופטים מתחו ביקורת על ניהול החקירה בידי המשטרה ואמרו כי נעשתה ברשלנות.

 

השלושה שהורשעו הם ראלב מנצור, איברהים שלבי והילאל עבד אל חי, שהואשמו לפני 11 שנה שרצחו את היצאנית בחוף תל ברוך, והורשעו.

 

לאחר שלוש שנים שבהם ישבו מנצור ועבד אל חי בכלא, הם זוכו מכל אשמה בבית המשפט העליון. איברהים שלבי זוכה לאחר שנה וחצי מחמת הספק בבית המשפט המחוזי.

 

השלושה עירערו לבית המשפט המחוזי בתל אביב כדי שהמדינה תשלם להם פיצויים ובית המשפט קבע כי הם זכאים רק ל-20 אחוז פיצויים - כ-51 אלף שקלים. בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי, ערערו השלושה לבית המשפט העליון וכאמור, זה קיבל את עתירתם והעלה את גובה הפיצויים ל-80 אחוז שמהווים כ-240 אלף שקלים לכל אחד.

 

בפסק הדין מתחו השופטים תיאודור אור, אדמונד לוי ואסתר חיות ביקורת על התנהלות המשטרה בפרשה. השופטת חיות כתבה כי "התנהלות החקירה במקרה זה היתה חריגה בכל קנה מידה ואינה מתיישבת בשום פנים ואופן עם נוהל תקין ועקרונות היסוד החייבים להנחות את המשטרה בכל הנוגע לביצוע חקירות. מהפגמים החמורים שנפלו עולה התרשלות בחקירה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופטים מתחו ביקורת. ארכיון
מומלצים