שתף קטע נבחר

עידן הצגים הגדולים

המחירים של צגי LCD יורדים ברציפות והלקוחות מנצלים זאת כדי לעלות כיתה לצגים גדולים יותר. שתי דוגמאות אופייניות למגמה זו הגיעו לאחרונה למעבדות PC: צג 19 אינטש של Dell וצג 21.3 אינטש של סמסונג

המחירים של צגי LCD יורדים ברציפות והלקוחות מנצלים זאת כדי לעלות כיתה לצגים גדולים יותר. שתי דוגמאות אופייניות למגמה זו הגיעו לאחרונה למעבדות PC: צג 19 אינטש של Dell וצג 21.3 אינטש של סמסונג. כמובן ש-Dell לא מייצרת בעצמה את הצג (מהעיצוב נראה ש-LG הקוריאנית עושה זאת עבורה) אבל היא משתמשת בכוח השיווק המסיבי שלה כדי לקבוע נקודת מחיר נמוכה במיוחד.

 

750 דולר לצג 19 אינטש. לדגם UltraSharp 1901FP אבחנת 1,280x1,024 ופיקסלים בגודל 0.29 מ"מ, בהחלט מה שרופא העיניים רשם כאופטימלי לעבודה משרדית. לגרפיקה היינו מצפים לאבחנה גבוהה יותר ופיקסלים קטנים יותר, אך זה כנראה לא קהל היעד. מבחינת יציבות, חדות, בהירות וזוויות צפיה, UltraSharp 1901FP מספק את הרמה הדרושה ליישום עסקי ולא יותר. בין התכונות הנוספות כדאי לציין 4 שקעי USB לאבזרי מכתבה ואפשרות לסובב את הצג למוד פורטרט.

 

SyncMaster 213T של סמסונג מכוון גבוה יותר בסולם היוקרה והמחירים. יש לו מרקע 21.3 אינטש, אבחנה של 1600x1200 (פיקסלים בגודל 0.27 מ"מ), טכנולוגית PVA הייחודית של סמסונג שמרחיבה את זוויות הצפייה, ועיצוב אלגנטי עם שוליים דקים במיוחד. הצג מציע כניסות אנלוגיות וספרתיות, אפשרות לסובב אותו למוד פורטרט ואיכות תמונה טובה מאוד.

 

במבחנים היציבות שלו הייתה למופת הן במוד אנלוגי ובוודאי שבמוד הדיגיטלי. החסרון היחיד בא לביטוי בזמן שנדרש שינוי של פורמט הפיקסלים בתמונה (Scaling), משום שכרטיסים גרפיים עם ממשק DVI תומכים היום רק באבחנה של 1,280x1,024 לכל היותר. לגבי המחיר, 1,300 דולר, הדעות חלוקות. יש מי שרואה בו פריצת דרך אחרי שהתרגלנו בעבר לשלם כפליים עבור שטח תצוגה דומה. ויש מי שמזכיר לנו כי בחצי המחיר אפשר לקנות שני צגי 15 אינטש ולקבל שטח דומה. את הסוגיה הזאת נשאיר פתוחה לשיפוטכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פי סי מגזין
עידן הצגים הגדולים
צילום: פי סי מגזין
צילום: פי סי מגזין
מחירים יורדים
צילום: פי סי מגזין
מומלצים