שתף קטע נבחר

תלונה שנייה במשטרה נגד חותמי מסמך ז'נווה

סטודנט מקריית-שמונה פנה למשטרה נגד מצנע, ביילין, נחמה רונן וכן שלושה בכירים פלסטינים. טוען: "רק ממשלת ישראל צריכה לשאת ולתת, ומי שחושב אחרת - שייתן על כך את הדין"

תושב קריית-שמונה התלונן היום (ד') במשטרה נגד החותמים הישראלים והפלסטינים על מסמך ז'נווה, בטענה כי עברו על חוק האוסר פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה.

 

את התלונה הגיש אלמוג ונונו (25), סטודנט למשפטים, נגד עמרם מצנע, יוסי ביילין ונחמה רונן, וכן הישאם עבד אל-ראזק, יאסר עבד רבו וכדורה פארס.

 

ונונו הסביר כי "העבירה לכאורה נעוצה, בין היתר, בעובדה שהמסמך נוסח כ'הסכם בין ממשלת ישראל לבין 'אש"ף', בתור נציגות העם הפלסטיני". לדבריו, "ניהול המו"מ בשם ממשלת ישראל חורג מגבולות הוויכוח הפוליטי-ביטחוני שבעניין, ופוגע בתחום החוקתי-דמוקרטי של מדינת ישראל".

 

ביתו של ונונו נהרס לפני מספר שנים מפגיעת קטיושה של חיזבאללה. לדבריו, "למרות שהיה לי עניין בדבר, לא יצאתי בעקבות המקרה לנהל מו"מ עם חיזבאללה על חילופי שטחים בהר דב או על הסכם שלום. הדבר אינו בסמכותי. ממשלת ישראל היא שצריכה לשאת ולתת ולא שום גורם אחר. אם שלושה פוליטיקאים כושלים חושבים שזה תפקידם, אני חושב שהם צריכים לתת את הדין".

 

מפקד משטרת קריית שמונה, תת-ניצב פרג' פארס, אישר שהתלונה הוגשה בתחנה. הוא הוסיף כי לאחר שיקבל יעוץ מהמחוז הצפוני, יוחלט לאן תועבר התלונה. אתמול הגיש תושב תל-אביב תלונה במשטרה נגד החתומים על המסמך, במטענה ש"הפריעו לעובד ציבור במילוי תפקידו".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מצנע. "שייתן את הדין"
צילום: רויטרס
רונן. "פגיעה בתחום החוקתי"
מומלצים