שתף קטע נבחר

כתובת נאצה בסניף העבודה בקריית אונו: "ז'נווה זה וישי"

צלבי קרס וכתובות נאצה קיבלו את פניהם של באי סניף מפלגת העבודה בעיר. בין השאר נכתב: "בוגדים, רוצחים". המשטרה פתחה בחקירה. בתל-אביב יתכנסו מחר החותמים הישראלים על מסמך ז'נווה, בשיתוף אישי ציבור ואנשי עסקים, כדי לדון בדרכים לשווק את ההסכם בציבור

סניף מפלגת העבודה בקרית אונו נפרץ אמש (יום ו'). במקום נמצאו כתובות נאצה וצלבי קרס שריססו אלמונים על קירות הסניף, בגנות הסכם ז'נווה - מתווה הסדר הקבע שגובש בין בכירי שמאל לבכירים ברשות הפלסטינית.

 

פעילים של "נוער עבודה" הגיעו אחר הצהריים לסניף המפלגה ברחוב הרצל בעיר. הם הופתעו למצוא כתובות שרוססו על הקירות בגנות הסכם ז'נווה. בין השאר נכתב: "ז'נווה = וישי, בוגדים, רוצחים".

 

הנערים הזעיקו מיד את נינה אורגד, האחראית על הפעילות בסניף וממלאת מקום מזכיר הסניף, שאמרה ל-ynet: "לא האמנו שאנשים יכולים לעשות דברים כאלה. הנורא ביותר הוא שאפילו לצד תמונתו של יצחק רבין ז"ל רוססה המילה 'בוגדים'".

 

אורגד הזעיקה את המשטרה למקום ודיווחה לגורמים במפלגה על הארוע. מהמקום לא נגנב דבר ושני מכלי הריסוס ששימשו את המשחיתים נתפסו. שוטרי זיהוי פלילי צילמו את הממצאים בסניף המפלגה. משטרת מסובים פתחה בחקירה.

 

יורם דורי, דוברו של שמעון פרס אמר בתגובה לארוע: "הסתה זו היא תופעה ישירה למסע ההסתה שמנהלים בכירים בליכוד נגד העבודה וחלקים בשמאל הישראלי. יש להיזהר שזה לא ייגמר שוב באסון".

 

כינוס בתל-אביב: איך לשווק את המסמך?

 

מחר אחר-הצהריים צפויים להתכנס בתל-אביב המעורבים הישראלים בניסוח הסכם ז'נווה, לפגישת עבודה ועדכון. בפגישה, שתיערך בבית ציוני אמריקה, יוצגו בין השאר אישי ציבור ואנשי עסקים התומכים בהסכם - בהם התעשיין דב לאוטמן והשר לשעבר עוזי ברעם.

 

במהלך הפגישה יידונו גם הדרכים בהן ניתן לפעול, במטרה לשווק לציבור את המסמך, אשר גובש בין בכירים בשמאל הישראלי לעמיתיהם ברשות הפלסטינית, ומציע מתווה להשגת הסדר קבע.

 

המתכנסים ידונו בהתפתחויות השבוע האחרון, מאז נחשף ההסכם ב-ynet, ועל השפעת הפרסום על המהלכים הבאים שיינקטו. מארגני הפגישה מבקשים לשמור אותה הרחק מעיני הציבור, והיא לא תהיה פתוחה לתקשורת.

 

בתוך כך נודע כי גם חברי כנסת ממפלגת העבודה, שהתנגדו עד כה להסכם, שוקלים עתה לתמוך בו. בין השמות הבולטים - אברהם (בייגה) שוחט, איתן כבל וחיים רמון. בינתיים סוערות הרוחות בסיעת העבודה, כאשר חברי הכנסת שחתמו על ההסכם מפעילים לחץ על יו"ר הסיעה, דליה איציק, לקיים עליו דיון. איציק עצמה אמרה שהיא מתנגדת עקרונית להסכם, והיא מסרבת לפי שעה לערוך דיון בנושא.    

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
כתובת נאצה בסניף העבודה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
המשטרה פתחה בחקירה
צילום: אבי כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
כינוס בתל-אביב. ביילין
צילום: ג'רמי פלדמן
מצטרף לתומכים. לאוטמן
צילום איי פי
מתלבט. רמון
צילום איי פי
מומלצים