שתף קטע נבחר

ח"כ סביר: "ליברמן מחזיר אותנו לאוקטובר 95'"

כך אמר היום ח"כ אורי סביר בתגובה לדברי ח"כ ליברמן, שהשווה את ברק ואת פרס לאנשי משטר וישי. התגובה נאמרה בישיבת פורום חדש, שיעקוב אחר הסתות מילוליות מהימין, ואחר היקף הבנייה וההיבטים המדיניים הקשורים להתנחלויות

קבוצה של 15 חברי כנסת מהשמאל, בראשם הח"כים אורי סביר ממפלגת המרכז ומוסי רז ממרצ, ערכו היום (יום ג') מפגש ראשון של פורום חדש: "הצוות הפרלמנטרי למעקב אחר ההתנחלויות".
לפגישה הגיעו גם חברי הכנסת דליה רבין פילוסוף, רן כהן, עוזי ברעם, זהבה גלאון, ענת מאור, חוסנייה ג'בארה וקולט אביטל. מטרת הוועדה היא לעסוק בשלושה נושאים הקשורים להתנחלויות: הסתה מילולית של מתנחלים, ההיבטים המדיניים של הנושא והיקף הבנייה בהתנחלויות.

"הפעם הם לא יוכלו לעשות חשבון נפש"

הישיבה נפתחה בדיון על הפגנות הימין המתקיימות בימים האחרונים, ועל התבטאויות של חברי כנסת מהימין, בראשם ח"כ אביגדור ליברמן, שהשווה את ברק ואת פרס לאנשי משטר וישי. במהלך הדיון אמר ח"כ סביר כי "שבועיים לפני רצח רבין השווה אליקים העצני את ראש הממשלה המנוח לפאטן. ליברמן מחזיר אותנו לאוקטובר 95', אנחנו רוצים להזהיר את ראשי יש"ע, שאם תהיה אלימות פוליטית כתוצאה מההתבטאויות האלה, האחריות תיפול על ראשיהם והפעם הם לא יוכלו לומר שהם עושים חשבון נפש".
ח"כ מאור טענה בישיבה כי "צריך לפנות ליועץ המשפטי לממשלה שיגיש תביעות נגד כל דבר הסתה". ח"כ גלאון אמרה כי "היום במליאה צריך לכסח אותם, לתת תחושה שאנחנו מחזירים מלחמה שערה".
חברי הכנסת הסכימו כי הפורום יפרסם מדי יום כל התבטאות שנראית להם כהסתה של הימין, תחת הכותרת "אל תגידו שלא שמעתם".

מאז 93' עלה מספר המתנחלים למעלה מ-200 אלף תושבים

חברי הכנסת מתכוונים לחשוף נתונים שלא פורסמו, הנוגעים לנושא ההתנחלויות. היום הם פרסמו כי מאז החתימה על הסכם אוסלו, בשנת 93', עלה מספר המתנחלים מ-110 אלף ללמעלה מ-200 אלף. בשנתה הראשונה של ממשלת ברק עלה מספר המתנחלים ב-7.5%, שהם כ-14 אלף תושבים. מאז תחילת כהונתו של ברק, הוצאו מכרזים לבניית כ-4,000 יחידות דיור, לעומת כ-3,000 בממוצע, לכל אחת משנות כהונתו של נתניהו. כמו כן פרסם הפורום כי בשנת 2000 היתה עלייה של 96% בהתחלות הבנייה בהתנחלויות, לעומת שנת 99' והמתנחלים יקבלו בתקציב 2001 כמיליארד שקלים נוספים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי מנשה
סביר. האחריות תיפול על ראשם
ציפי מנשה
אתר הכנסת
ליברמן. התבטאות קשה
אתר הכנסת
מומלצים