שתף קטע נבחר

סידני: ראש העיר תחרים מתן פרס השלום לעשראווי

ראש העיר הגדולה באוסטרליה הורתה לעובדיה שלא להשתתף בטקס חלוקת "פרס השלום" לעשראווי "עקב התנגדותה למפת הדרכים ולהסכמי אוסלו". מנהל קרן הפרס מאשים: הקהילה היהודית מנסה לשים ללעג את המעמד

חברת המועצה המחוקקת הפלסטינית, חנאן עשראווי, תקבל את פרס השלום "סידני 2003", אך ראש העיר הגדולה באוסטרליה תחרים את הטקס, כך מסרו היום (ד') המארגנים.

  

העיר סידני היא נותנת החסות העיקרית של הפרס, שהוענק בעבר לארכיבישוף דסמונד טוטו מדרום אפריקה ולמי שהיתה נציבת האו"ם לזכויות האדם, מרי רובינסון. אולם, ראש העיר, לוסי טרנבול, הורתה לעובדיה הבכירים שלא ליטול חלק בטקס ההענקה שייערך ב-6 בנובמבר.

 

טרנבול ואנשים אחרים המותחים ביקורת על עשראווי טוענים, כי היא אינה ראויה לפרס, משום שהיא התנגדה בלהט ל"מפת הדרכים" והיתה ממתנגדיהם הבולטים של הסכמי אוסלו.

 

ראש ממשלת מדינת המחוז ניו-סאות' וויילס, בוב קאר, אמר כי הוא יגיש את הפרס לעשראווי, בטענה כי "אם תומכים בזכותה של ישראל להתקיים, יש לנצל כל אפשרות ליצור קשר עם הפלסטינים ולדבר עמם על שלום".

 

סטיוארט ריד, מנהל קרן השלום של סידני, טען כי עשראווי נפלה קורבן לקשר יהודי לפגוע בה ובפרס. 

 

 "גורמים בעלי השפעה בקהילה היהודית פעלו כדי להכפישה, לשים ללעג את מעמד הפרס, ללחוץ על החברות התומכות בקרן להפסיק את תמיכתן הציבורית והפיננסית, וכדי לשכנע את ראש הממשלה שלא להעניק את הפרס", אמר ריד היום, בראיון לתחנת הרדיו של רשות השידור האוסטרלית איי.בי.סי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מחלוקת באוסטרליה. עשראווי
צילום: איי פי
צילום: אסף מאייר יצחקי
ראש העיר תחרים. סידני
צילום: אסף מאייר יצחקי
מומלצים