שתף קטע נבחר

דואר הזבל הפופולרי: הצעות רפואיות

לראשונה מתפרסם סקר דואר הזבל בישראל שערכה חברת רנסאנס: במקום הראשון - הצעות לפתרונות רפואיים, במקום השני - מוצרים בשיווק ישיר

חברת רנסאנס פרסמה את תוצאותיו של סקר ראשון מסוגו בישראל, אשר בודק את התכנים של הודעות דואר הזבל (SPAM), אשר נשלחות בישראל. במסגרת הבדיקה נסקרו וקוטלגו אלפי הודעות דואר הזבל אשר נשלחו לשרתים של רנסאנס במהלך הרבעון השלישי של 2003 (חודשים יולי-ספטמבר), וסוננו על ידי כלי סינון התוכן MailMarshal ו- MailSweeper. בחברת רנסאנס הודיעו כי זהו הסקר הראשון במסגרת סידרת סקרים שתבצע החברה מידי רבעון לבדיקה ואיפיון הודעות דואר הזבל הנשלח בישראל.

 

על פי ממצאי הבדיקה, את המקום הראשון (26.5% מן ההודעות) בהודעות דואר זבל תופסות הודעות הדואר המשווקות פתרונות בריאות ורפואה. על פי ממצאי הבדיקה, בקטגוריה זו ניתן למצוא פרסום רב למוצרי הגברת האון הגברי כגון ויאגרה וכן הצעות לניתוחים קוסמטיים להגדלת איברים אצל נשים וגברים.

 

שיווק ישיר

 

במקום השני (24.4%) נשלחות הודעות דואר זבל המקדמות מוצרים בשיווק ישיר. בקטגוריה זו נשלחו מוצרים רבים בתחום התוכנה, מוצרי חשמל, רכבים, מכרזים באינטרנט וכד'. במקום השלישי (11.4%) בהפרש מה משני המקומות הראשונים נמצאות הודעות הדואר המציעות הצעות פיננסיות כגון הזדמנויות עסקיות, הצעות למשכנתאות, הצעות של חברות השקעות פרטיות וכד'.

 

באופן מפתיע, הודעות דואר עם חומרי פורנוגרפיה וסקס הגיעו רק למקום הרביעי (6%). במקום החמישי (3.3%) נמצאות הודעות הדואר המכילות תכנים של הונאה. במקום השישי (1.4%) נמצאות הודעות הדואר הנשלחות עם תכנים המשווקים הימורים ומשחקי מזל.

27% מן ההודעות קוטלגו תחת הקטגוריה "אחר" והן כוללות תכנים בשפות זרות לא ברורות והודעות ללא נושא או עם מסר לא מוגדר.

 

צרה צרורה

 

לדברי ריקרדו רסניק, מנכ"ל רנסאנס, כלי סינון התוכן MailMarshal ו- MailSweeper סייעו בסינון הודעות הזבל של כ- 8,000 הודעות דואר ובקביעת תכני הדואר בקטגוריות השונות. "כולם כבר יודעים כי דואר הזבל הפך לצרה צרורה בשל העליה בכמויות הנשלחות. אני מקווה שהסקר שלנו יוכל לסייע לחברות להגדיר את התכנים הידועים כ- SPAM, אותם כדאי לחסום באמצעות תוכנות סינון".

 

רסניק הוסיף כי על מנת להתמודד עם תופעת ה- SPAM, ארגונים צריכים להתקין פתרון סינון רב שכבתי, הכולל רשימות שחורות של ספאמרים המתעדכנות בזמן אמת, מסנן תוכן, מסנן שמות דומיין מסוכנים ורשימות סינון מקומיות, וכן תוכנה היודעת לנתח תכנים ולסנן את כניסתם על פי ההקשר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דואר זבל: והזוכה - הצעות רפואיות
מומלצים