שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נצורים בנצרים
  נצרים לא יתקיים אפילו דקה אחת ללא הגנה צבאית מסיבית, שאותה מספקים החיילים. ראש הממשלה יודע שצריך לצאת משם מיד, אך הוא ממשיך לנהוג בחוסר אחריות
  הבוקר הוקרבו עוד שלושה חיילים, שתי חיילות וחייל, על מזבח נצרים. הדם המיותר שנשפך הוא על ידיהם של אריאל שרון ושאול מופז, ושאר חברי ממשלת ישראל, המסרבים לפנות את נצרים, למרות שהם יודעים כי זה הדבר הנכון לעשות, ולמרות שהם מבינים שבסופו של דבר זה מה שיקרה.

   

  נצרים הוא יישוב רפאים בלב העיר עזה. בהתנחלות זו מתגוררים דרך קבע כמאה תושבים, ועוד מספר דומה של בחורי ישיבה. היישוב נמצא בלב העיר עזה, מוקף מכל עבריו במאות אלפי פלסטינים תושבי העיר, אי אפשר להיכנס אליו או לצאת ממנו בלי ליווי צבאי. נצרים לא יתקיים אפילו דקה אחת ללא הגנה צבאית מסיבית ביותר, אותה מספקים חיילי סדיר ומילואים, ובמחיר כבד ביותר.

   

  הוויכוח על גורלן של ההתנחלויות חוצה את הציבור, ויש דעות שונות לגבי עתידם של חלקים שונים מן השטחים אותם מחזיקה ישראל (כובשת לגרסת השמאל,
  או משחררת לגרסת הימין). אבל, להוציא מספר זניח של קיצונים ימנים מסוגם של צבי הנדל ודומיו, אין כמעט אדם אחד בקרב הזרם המרכזי בדעת הקהל הטוען שבסופו של דבר נצרים צריכה להיות חלק ממדינת ישראל. למעשה, ההסכמה רחבה הרבה יותר, ועל-פי משאלי דעת קהל, הרוב המכריע של אזרחי המדינה כבר מבין שההתנחלויות ברצועת עזה יצטרכו להתפנות, ושאין שום עתיד ל-6,000 ישראלים המנסים לתקוע יתד בלב מיליון וחצי פלסטינים. אפילו חברים רבים בליכוד הביעו את עמדותיהם לגבי עתיד ההתנחלות ברצועת עזה, ולמעשה ברור לכל שעתידן של התנחלויות אלה כבר נחרץ.

   

  אבל אריאל שרון ממשיך בשלו, ממשיך להתעלם מרצון הציבור, וממשיך לשלוח בחוסר אחריות מזעזע חיילים למשימות מיותרות. ראש ממשלה השולח את חייליו למשימות מיותרות, ומסכן בצורה מיותרת וחסרת אחריות את חייהם, מסכן את ביטחונה של מדינת ישראל בכך שבעתיד חיילים אחרים יסרבו לבצע משימות חיוניות. מצב דומה היה בתקופת מלחמת לבנון. לקראת הכניסה לביירות, שאותה יזם ודחף שרון, התעוררו קצינים רבים בחטיבות סדירות וחטיבות מילואים, ולמעשה נתנו לו להבין כי "לא בכל מחיר". זכורים הרינונים על החטיבה שלא התגייסה, וזכור המקרה של המח"ט אשר החזיר את דרגותיו. תהיה דעתנו על מעשים אלה אשר תהיה, ראש ממשלה אשר לא לוקח תקדימים אלה בחשבון מועל בתפקידו ומסכן את ביטחוננו.

   

  האמנם אין מה לעשות? ראש הממשלה יודע היטב את אשר יש לעשות, ואין כמוהו מומחה לביטחון המבין שנצרים אינה נכס אלא נטל כבד מאין כמוהו, נטל שהפך הבוקר לעוד יותר כבד. ראש הממשלה יודע שיש לצאת מנצרים מיד וללא דיחוי, אבל הוא ממשיך להיכנע ללחצי המתנחלים וממשיך לפעול בחוסר אחריות משווע.

   

  ראש ממשלה כזה צריך להתפטר וללכת הביתה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים