שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אליק רון: "ביילין הוא רץ המרתון היחידי שלנו"

  במסיבת עיתונאים תקף רון את "הכיבוש, שהוא נורא מבחינה מוסרית וערכית" וחלק שבחים ליוזמי הסכם ז'נווה. הוא מתח גם ביקורת על כך שהממשלה מיהרה לאמץ את המסקנות האישיות של ועדת אור ולא את החלק הנוגע לערביי ישראל. רון דרש מהמפכ"ל לצאת להגנתו של ניצב מזרחי בנחרצות רבה יותר

  הולך לפוליטיקה? אליק רון, לשעבר מפקד המחוז הצפוני במשטרה, חלק היום (ב') שבחים ליוזמי הסכם ז'נווה, וקרא להמשיך במאמצים לקראת פתרון מדיני. 

   

  לדבריו, אין פרופורציה בין המאמצים המושקעים במלחמה בטרור לבין המאמצים שאמורים להשקיע בצד המדיני. "מאיפה בא הטמטום האומר שכשיורים לא מדברים?" שאל רון. "יוסי ביילין הוא רץ המרתון היחיד שיש למדינת ישראל", קבע.

   

  במסיבת עיתונאים שערך בחיפה הוא אמר כי הוא מתקשה לשבת בימים אלה בשקט בכורסה. "לא מצאתי לאן להצטרף בפוליטיקה, על אף שהיו הצעות", אמר.

  הוא ביקש לשלוח מסר מרגיע ליוסי שריד, שאמר לאחרונה כי אינו מתכוון לקבלו למרצ. "אני רחוק ממרצ כפי שאני רחוק מהליכוד", אמר.

   

  רון, המקיים לאחרונה מפגשים ברחבי הארץ, בהם הוא מבקש להעביר את דעותיו בנוגע להיפרדות מלאה מהפלסטינים, אמר כי "הפחד שלי הוא שיבוא יום והפלסטינים יאמצו את אמרותיו של עזמי בשארה ויקימו את מדינת כל תושביה, אז מה נעשה? נרוץ להיפרדות?" לדבריו, "בכל יום שאיננו עושים דבר שתורם להיפרדות אנו הולכים ומפספסים".

   

  עוד אמר רון, כי הכיבוש, בו הוא רואה "דבר נורא מבחינה מוסרית וערכית", הוא שהוביל, לטענת המנהיגות הערבית בישראל, לפרוץ אירועי אוקטובר. "המנהיגות הערבית אמרה: 'לא יצאנו לאינתיפאדה מתוך תחושת קיפוח. יצאנו לאינתיפאדה כי אתם הורגים את ילדינו, ורומסים את קדושינו'".

   

  "תנ"צ ולדמן הוא ליטרת הבשר"

   

  בהתייחסו לערביי ישראל אמר רון כי הממשלה שבחרה לאמץ את המסקנות האישיות של ועדת אור אינה עושה דבר בנוגע לחלק העוסק ביחס המדינה לערביי ישראל. "החלק הזה מעלה אבק", אמר רון. "בכל ועדות החקירה רואים את הפער בין יישום המסקנות הפרסונליות לבין האימפוטנציה ויישום דברים שיש בהם ממש. מדוע לא יוצרים מנגנון שיבטיח שהחלק הזה ייושם?".

   

  עוד אמר רון בהתייחסו למסקנת הוועדה להדיח את תת-ניצב ולדמן: "ולדמן הוא ליטרת הבשר. הוא קורבן חינם. האם כדי להגיע לפה אחד נקבעו המסקנות בעניינו?", בכך הוא רמז כי המסקנות נקבעו כדי להגיע לעמק השווה בין שלושת השופטים.

   

  לדבריו, ההחלטה להקים את ועדת אור היתה נכונה אולם היתה "אתנן זנותי" כדי שערביי ישראל יתמכו במי שכיהן אז כראש הממשלה בבחירות.

   

  רון התייחס גם לדו"ח החמור של היועץ המשפטי לממשלה בעניינו של ניצב מזרחי, ותקף את תגובתו הפושרת מדי לדעתו של מפכ"ל המשטרה, שלמה אהרונישקי בעניין. "הייתי רוצה לראות את המפכ"ל יוצא בצורה הרבה יותר נחרצת ואמיצה להגנתו של מזרחי", אמר.

   

  לדבריו, "ייתכן שהייתה תקלה טכנית בפעולתו של מזרחי, אך להאשים אותו בלהיטות יתר? אין דבר כזה להיטות יתר במלחמה נגד ארגוני פשע כבדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רוני שיצר
  רון. שבחים לביילין
  צילום: רוני שיצר
  צילום: ג'רמי פלדמן
  ביילין. תמיכה בהסכם ז'נווה
  צילום: ג'רמי פלדמן
  מומלצים