שתף קטע נבחר

אושרה העברת 120 מיליון שקל לבנייה בשטחים

התקציב, שאושר בוועדת הכספים, יוקצה להתנחלויות במועצות האזוריות חוף עזה, גוש עציון, מטה בנימין, שומרון והר חברון. בשמאל זועמים: "אזרחי ישראל מופקרים לטובת המתנחלים"

ועדת הכספים של הכנסת אישרה אחר הצהריים (יום ב') על חודו של קול את בקשת שר הבינוי והשיכון להעביר 120 מיליון שקלים לטובת בנייה בהתנחלויות.

 

בעד ההצעה הצביעו שמונה חברים מהקואליציה, והתנגדו לה שישה ח"כים מהאופוזיציה וכן ח"כ מלי פולישוק-בלוך משינוי. עמיתה לסיעה, ח"כ אהוד רצבי, נמנע. לקראת ההצבעה נערך גיוס כללי בשני צידי המשכן.    

 

התקציב, שמיועד ל"חיזוק היישובים באמצעות בנייה כפרית", יועבר להתנחלויות במועצות האזוריות חוף עזה, גוש עציון, מטה בנימין, שומרון והר חברון.

 

מנכ"ל משרד השיכון, אבי מעוז, הציג בפני הוועדה את שמות היישובים שעבורם נועד התקציב. הוא פירט גם את שמות היישובים שבהם הוקמו יחידות הדיור אשתקד. מהרשימה התברר כי 80 אחוז מהסיוע היה ליישובים בשטחים.

 

על פי הרשימה, בגליל ובגולן נבנו שש יחידות דיור, במשגב - ארבע יחידות דיור, בשומרון שמונה, באשכול שמונה, בערבה התיכונה - 12, בהר חברון שמונה, בחבל אילות ובחוף עזה - 26. באזור ירושלים, גוש עציון ומטה בנימין הוקמו 50 יחידות דיור, ובסך הכל - 136 יחידות דיור.

 

מעוז ציין כי בשנת 2002 לא הופעל הסעיף התקציבי לגבי בניית קרוואנים, וסכום של 13.7 מיליון הועבר לתקציב הנוכחי של 2003.

 

"חוצפה ושערוריה"

 

בתנועת "שלום עכשיו" זועמים על ההחלטה להעביר כספים לבנייה בהתנחלויות, וטוענים כי "מדובר בהפקרת אזרחי ישראל לטובת המתנחלים". מזכ"ל התנועה, יריב אופנהיימר: "בשעה שקופת המדינה ריקה ומוסדות הרווחה והתרבות פושטים רגל, בוחרת הממשלה לזרוק 120 מיליון שקל בהתנחלויות". המזכ"ל קורא לשרי שינוי "להתעורר ולפרוש מהממשלה".

 

ח"כ יצחק הרצוג (עבודה), מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים, מתח אף הוא ביקורת על ההחלטה: "כאשר מחסלים את הדיור הציבורי והמשכנתאות לזוגות צעירים, ובאותו זמן שופכים כסף מעבר לקו הירוק, זו חוצפה ושערוריה".

 

גם ח"כ איתן כבל (עבודה) תקף את ההחלטה: "הממשלה ממשיכה בדרכה למוטט את המשק בישראל". לדבריו, "בעוד הממשלה סוגרת את הברזים ודוחקת לפינה את השכבות החלשות, היא מוצאת כסף כאשר מדובר בהתנחלויות. זוהי ממשלה ימנית קיצונית הנוהגת ברשעות כלפי הציבור ואטומה לצרכיו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כספים להתנחלויות (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: יריב כץ
הפגנת "שלום עכשיו" בשבת
צילום: יריב כץ
מומלצים