שתף קטע נבחר

אשה נעצרה לאחר שכתבה "רבין רוצח" בת"א

איריס כהן, בת 38 מירושלים, השחיתה את הלוח הסמוך לאנדרטה לזכרו של רבין בכתובות בגנותו, ובגנות פרס ודליה רבין. היא הועברה לחקירה. ח"כ פינס מציע: 3 שנות מאסר למשחית אנדרטה

אשה נעצרה אחר הצהריים (ב') בעת שכתבה "רבין רוצח" ו"בפקודתו של רבין נרצחו יהודים",   בסמוך לאנדרטה לזכרו ראש הממשלה המנוח בכיכר רבין בתל אביב.  

 

האשה, איריס כהן, בת 38 מירושלים, כתבה עוד על הלוח הסמוך לאנדרטה, המפרט את פועלו של רבין למען השלום - "ארור פרס", ו"ארורה דליה רבין".

 

אנשים שהבחינו במעשה הזעיקו את השוטר המוצב דרך קבע בעיריית תל אביב, סמ"ר אילן אלשייך, שעיכב את האשה לחקירה. כעבור זמן קצר הגיעה למקום ניידת שלקחה אותה לחקירה של צוות החקירה המיוחד במרחב ירקון, שהוקם בעקבות סדרת האירועים האחרונים.

 

בימים האחרונים נרשמו כמה מקרים של חילול האנדרטה. ביום שישי חיללו אלמונים את האנדרטה, וריססו עליה צלבי קרס ועל תמונה גדולה של יצחק רבין הניצבת בסמוך נכתבה הכתובת "כהנא צדק".

 

אתמול בבוקר איתרה המשטרה את הצעיר אשר צולם על ידי צוות ערוץ 2 בשבוע שעבר כשהוא יורק על האנדרטה. הצעיר שב לאנדרטה, ואמר: "אני מתנצל על המעשה בפני משפחת רבין". הוא אף כתב מכתב התנצלות למשפחה, והניח על האנדרטה זר פרחים.

 

עובד עיריית תל אביב ירק אתמול על האנדרטה, ופוטר מעבודתו. הוא עוכב לחקירה, ושוחרר בתום חקירתו בערבות ל-5 ימי מעצר בית והורחק ל-14 יום מכיכר רבין.

 

הצעת חוק: 3 שנות מאסר למשחית אנדרטה

 

בעקבות השחתת האנדרטה הגיש היום ח"כ אופיר פינס הצעת חוק לפיה ייגזרו שלוש שנות מאסר למשחיתי מצבת זיכרון או אנדרטה. לדברי פינס, הצעת החוק באה למנוע השחתה של מצבות זיכרון.

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
איריס כהן. נעצרה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
ההשחתה
צילום: אבי כהן
מומלצים