שתף קטע נבחר

שרון תקף גורמים בשמאל ש'ניצלו השחתת אנדרטת רבין'

בישיבת הכנסת המיוחדת לציון רצח רבין, אמר רה"מ: "לצערי גורמים פוליטיים החליטו לנצל את אירוע השחתת האנדרטה ואת ארועי יום הזיכרון לרבין להתקפה משולחת רסן וצינית של אנשים ודרך שאינם עולים בקנה אחד עם דעותיהם". גם ח"כ יהלום תקף את השמאל שניכס לדבריו לעצמו את רצח רבין, ובתגובה קראה לעברו דליה רבין: "למה קראתם לו בוגד?"

ראש הממשלה, אריאל שרון, תקף הערב (ה') בישיבת הכנסת המיוחדת לציון רצח רבין, גורמים בשמאל שהחליטו לנצל לדבריו את השחתת האנדרטה כדי לתקוף אישים בימין. זאת לאחר שקודם לכן נשא דברים לזכר רבין באזכרה בהר הרצל.

 

שרון אמר בכנסת: "הזדעזעתי לשמוע ביום שישי שעבר על המעשה הנבזה של חבורת פחדנים, שהשחיתה את האנדטרה לזכרו של רבין בת"א, וגיניתי זאת". עם זאת, הוא הוסיף, "לצערי גורמים פוליטים החליטו לנצל ארוע זה ואת ארועי יום הזכרון ליצחק רבין על מנת להתקיף התקפה פרועה אנשים ודרך שאינם עולים בקנה אחד עם דעותיהם. התקפה חריפה משולחת רסן שמנצלת נצול ציני את הכאב של כולנו".

 

ח"כ שאול יהלום (מפד"ל) אמר כי הרצח עדיין טומן בחובו איום להרוס את הדמוקרטיה וכי חילוקי דעות עלולים להביא לשנאת אחים לאלימות ולחורבן הבית הלאומי. יהלום תקף את השמאל המבקש לדבריו לנכס לעצמו את זכר רבין ולקשור אותו להסכמי אוסלו. במהלך נאום יהלום קראה בתו של רבין, דליה רבין פילוסוף, לעברו: "למה קראתם לו בוגד?" בעלה, אבי פילוסוף, אף עזב את המליאה.

 

יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, אמר בישיבת הכנסת המיוחדת: "תמונת ראש ממשלה הנופל אל הארץ ונגרר אל מכוניתו, קולו של הדובר איתן הבר הקורא את הודעתו, רגעי הפלצות הללו חובה שיהיו צרובים תמיד בזכרוננו".

 

לדבריו, "השנים האחרונות היו שנים נוראות של התפכחות מהאשליות. רבים כבר חדלו מלהאמין באפשרות של דו קיום בין יהודים וערבים".

 

ח"כ שריד אמר כי לו מי שהזדעזעו מחילול האנדרטה היו מזדעזעים מחילול שמו של רבין בעודו בחיים אולי לא היתה היום אנדרטה. שריד הדגיש כי אי אפשר לנתק את זכר רבין מחזונו הפוליטי משום שמדובר ברצח פוליטי של מנהיג פוליטי.

 

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. ניצול ציני
צילום: רויטרס
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ריבלין. רבים חדלו להאמין בדו קיום
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים