שתף קטע נבחר

המשטרה: לסגור את תיק החקירה נגד מצנע

מחקירתו של יו"ר העבודה לשעבר עלה כי לא נמצאה תשתית ראייתית לביסוס החשדות נגדו. במקביל, הוחלט כי אין ראיות נגד ח"כ פינקלשטיין וכי "קיימת תשתית ראייתית נגד ראש עיריית הוד השרון, עזרא בנימיני, בחשד להפרת אמונים"

היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה המליצה היום (ה') לסגור את תיק החקירה נגד ח"כ עמרם מצנע. בהודעת המשטרה דווח כי "לא נמצאה תשתית ראייתית לביסוס החשדות נגד מצנע, והתיק הועבר להחלטת הפרקליטות".

 

בתוך כך קבעה המשטרה כי אין ראיות נגד ח"כ גילה פינקלשטיין (מפד"ל) שנחשדה בצירוף מודעת בחירות להזמנה לכנס בוגרי בית הספר צייטלין.

 

התלונה של ויסולי

 

יו"ר העבודה לשעבר, עמרם מצנע, נחקר בעקבות תלונתו של פעיל הימין אביעד ויסולי.

 

בתלונה שהוגשה לפני שנה מחה ויסולי על העסקת עובדי עירייה באיסוף תרומות עבור ח"כ מצנע ובארגון חוגי בית בשעות העבודה מתוך מתקני עיריית חיפה. לתלונה צורף פירוט חשבונו של מצנע בניו-יורק וכן תיאור של הדרך בה מתקבלות לכאורה תרומות אנונימיות ללא קבלות ופיקוח לטובת מערכת הבחירות של ראש עירית חיפה לראשות העבודה. 

 

ויסולי הגיש תלונה למשטרת זבולון בחיפה ב-19 בנובמבר. זמן קצר לאחר מכן הועברה התלונה לידי ניצב משה מזרחי. לטענת ויסולי, ניצב מזרחי התכוון להקפיא את הבדיקה בפרשה עד לאחר הבחירות. בעקבות כך פנה ויסולי ליועץ רובינשטיין, וזה הורה לפתוח בבדיקת התלונה כבר עתה.

 

בלשכתו של מצנע טענו אז כי "פעיל הליכוד, אביעד ויסולי, ממציא 'סיפור העוקץ' המפוברק, מנסה שוב להעסיק את המשטרה בתלונת שווא. כנראה שהוא חושב שהשיטות שעובדות בליכוד עובדות גם על התקשורת. השטות הזאת חסרת כל בסיס, כפי שהיה גם סיפור העוקץ".

 

"תשתית ראייתית נגד עזרא בנימיני"

 

בתוך כך הודיעה המשטרה כי יש תשתית ראייתית לביצוע עבירה של הפרת אמונים לגבי ראש עיריית הוד השרון לשעבר, עזרא בנימיני.

 

החקירה נגד בנימיני נפתחה בשנת 2000 והוא נחשד בשחיתות, איום לחוק הבחירות לרשויות המקומיות, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים.

 

החקירה העלתה כי קיימת תשתית ראייתית לביצוע העבירה כנגד עזרא בנימיני בחשד להפרת אמונים, והתיק הועבר לפרקליטות מחוז מרכז להחלטתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אין ראיות. מצנע
צילום: רויטרס
צילום: ידיעות אחרונות
אין ראיות. פינקלשטיין
צילום: ידיעות אחרונות
צילום: גיל לרנר
תשתית ראייתית. בנימיני
צילום: גיל לרנר
מומלצים