שתף קטע נבחר

הכנסת הסירה את חסינות ח"כ בלומנטל

בהצבעה חוזרת אישרו חברי הכנסת להסיר את חסינות ח"כ נעמי בלומנטל, כדי לאפשר את העמדתה לדין באשמת שוחד בחירות בתקופת הפריימריס בליכוד. למרות שבלומנטל עצמה ויתרה על חסינותה, בחר ח"כ עמרי שרון להעדר מההצבעה

חסינותה של ח"כ נעמי בלומנטל הוסרה הבוקר (יום ב'): ועדת הכנסת אישרה את בקשתו של היועץ המשפטי לממשלה להסרת חסינותה של בלומנטל (ליכוד), כדי שניתן יהיה להעמידה לדין בפרשת "סיטי טאואר".

 

בתום דיון קצר הצביעו 17 חברי כנסת בעד הסרת החסינות. בקשתה של בלומנטל להסיר את חסינותה השפיעה פלאים על הצבעת חברי הכנסת. בהסרת החסינות תמכו הפעם חברי כנסת שבעבר הרימו יד נגד ובהם: יולי אדלשטיין, ענבל גבריאלי, מיכאל גורלובסקי, דניאל בן-לולו, יצחק כהן ויאיר פרץ.

 

תמכו בהצעה גם רוני בראון, גדעון סער, מיכאל איתן, דליה איציק, זהבה גלאון, דני יתום, אופיר פינס, רוני בריזון, רשף חן, שאול יהלום ואחמד טיבי. חברי הכנסת מאיר פרוש (יהדות התורה) ויורי שטרן (האיחוד הלאומי) נמנעו וח"כ עומרי שרון נעדר מהישיבה.

 

בתחילת הדיון הביעה ח"כ דליה איציק (עבודה) תרעומת על כך שהיועץ המשפטי בחר שלא להופיע בפני הוועדה. יו"ר הוועדה, ח"כ רוני בראון (ליכוד), הסביר כי אישר את פנייתם של היועץ ושל בלומנטל ופרקליטה שלא להופיע בפני הוועדה, וזאת בשל בקשת בלומנטל להסיר את חסינותה ולהתמודד בבית המשפט עם כתב האישום.

 

על שולחן חברי הכנסת כבר הונחה טיוטת כתב האישום ובו מתן שוחד בחירות וכן קבלת שוחד בחירות, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה. הסרת החסינות תיכנס לתוקף במהלך היום, לאחר הודעה רשמית על כך במליאת הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ממתינה לפתיחת משפטה. נעמי בלומנטל
צילום: אלכס קולומויסקי
משה שי
לא הופיע. אליקים רובינשטיין
משה שי
מומלצים