שתף קטע נבחר

150 הפגינו בעד הסרבנים בעת סיכום דיונם בבית המשפט

ההפגנה נערכה בעת שנשמעו סיכומי ההגנה במשפטם של חמשת הסרבנים. בהפגנה, בה השתתפו גם ח"כ ברונפמן והח"כ לשעבר ג'וז'נסקי, נישאו בין היתר השלטים: "הטובים לסרבנים", ו"המצפון בכלא"

כ-150 בני אדם מפגינים משעות הבוקר (ג') מול בית הדין הצבאי ביפו, שם נשמעים סיכומי ההגנה במשפטם של חמשת הסרבנים חגי מטר, מתן קמינר, שימרי צמרת, אדם מאור ונועם בהט, שמסרבים להתגייס לצה"ל מטעמי מצפון.

 

בין המפגינים גם ח"כ רומן ברונפמן וח"כ לשעבר תמר גוז'נסקי. המפגינים התקבצו מול בית הדין החל משעות הבוקר המוקדמות ונשאו שלטים ביניהם "הטובים לסרבנים", "המצפון בכלא" ו"מסרבים להיות אסירים של כיבוש".

 

אדם קלר, מפעילי גוש שלום, אמר ל-ynet כי "זו בעצם נקודת ההכרעה. היום זו הפעם האחרונה שאפשר יהיה להשפיע במשהו. אנשים הרגישו שחייבים להראות סולידריות עם חמשת סרבני המצפון".

 

לדבריו, "חשוב לתמוך בהם בימים כאלה. זה גם קשור במצב שהכיבוש נמשך. 11 אנשים נהרגו בשטחים בשבוע האחרון. נמשכת עקירת העצים ואת אף אחד זה לא נראה מעניין. יש תחושה שהכיבוש ברוטאלי והחברה אדישה".

 

בשבוע שעבר סיכמה התביעה את טיעוניה במשפט. התובע, סרן ירון קוסטליק, טען בסיכומיו בין השאר, כי "מדובר בסרבנות שאסור לקבלה במדינת ישראל כי אם המדינה תאשר סרבנות שכזו, יבוא היום והאזרחים יסרבו לשלם מיסים מכל סיבה שעליה יחליטו וישראל תהפוך לאנרכיה בחזקת 'איש הישר בעיניו יעשה'". כאמור, היום מציג עו"ד דב חנין, פרקליטם של החמישה, את סיכומי ההגנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים