שתף קטע נבחר

אושר בקריאה טרומית: יוגבל מספר השרים ל-18

הממשלה הסירה את התנגדותה להצעה, והשר לפיד אף הבהיר כי מגובשת הצעת חוק ממשלתית שתשולב עמה. רוב גדול של 76 ח"כים מכל הסיעות הביע תמיכה בקריאה הטרומית

הכנסת אישרה בצהריים (יום ד') ברוב גדול בקריאה טרומית את הצעת החוק המגבילה את מספר השרים בממשלה ל-18, ואת מספר סגני השרים לארבעה. ההצעה, שהוגשה על ידי ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) וח"כ אבשלום וילן (מרצ), אמורה לחסוך למדינה 17 מיליון שקל בשנה.

 

הצעת החוק עברה ברוב של 76 מול 4 ו-3 נמנעים, לאחר שהקואליציה איפשרה לחבריה חופש הצבעה, ולאחר שהשר יוסף (טומי) לפיד, יו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה, שינה במפתיע את החלטתו ואמר מעל בימת הכנסת כי מדובר ב"הצעת חוק ראויה", וכי הממשלה מכינה הצעת חוק ברוח זו, שתשולב לקראת הקריאה השנייה או השלישית עם החוק שעבר היום.

 

יצוין כי ראש הממשלה, אריאל שרון, תמך אף הוא בחוק, יחד עם רבים מחברי הקואליציה. נהגד, גם באופוזיציה הביעו שביעות רצון ושם רואים בהצבעה היום ניצחון ראשון מאז תחילת כהונתה של הכנסת ה-16.

  

על הצעת החוק חתמו 52 חברי כנסת מכל סיעות הבית, כמו חברי הקואליציה גלעד ארדן, נעמי בלומנטל, ענבל גבריאלי, גילה גמליאל, אברהם הירשזון ויחיאל חזן מהליכוד, ויו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ יורי שטרן.


פורסם לראשונה 11/11/2003 18:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
יוזם 1. אלדד
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
יוזם 2. וילן
צילום: אתר הכנסת
צילום:גלי תיבון
זו צביעות. לפיד
צילום:גלי תיבון
מומלצים