שתף קטע נבחר

ח"כ טיבי: להקרין את "ג'נין ג'נין" בכנסת

האם הסרט שעורר שערורייה יגיע להקרנה בכנסת? כן, אם זה תלוי בחבר הכנסת טיבי, שמבקש להקרינו בנוכחות הבמאי, מוחמד בכרי. לא - אם זה תלוי ביו"ר הכנסת ריבלין, שמסרב לאשר את ההקרנה

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) פנה היום (ד') ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, וביקש לקיים הקרנה מיוחדת של הסרט "ג'נין-ג'נין" לחברי הכנסת באודיטריום במשכן. הסרט אושר אתמול להקרנה על ידי בג"ץ, לאחר שנפסל על ידי הצנזורה.

 

טיבי ביקש שההקרנה תתבצע בנוכחות הבמאי, מוחמד בכרי. במכתבו לריבלין כותב טיבי: "לאור החלטת בג"ץ, המתירה את הקרנת הסרט מתוך עיקרון חופש הביטוי ולאור בורות חברי הכנסת בכל הקשור לסרט, אני פונה אליך לאשר לסיעתי להקרין את הסרט בנוכחות הבמאי, ביחד עם אישי ציבור ואומנים - ולנהל רב שיח בעד ונגד".

 

טיבי טוען כי בסמכות כל חבר כנסת להשתמש באודיטוריום לצורך קיום דיונים או כל פעילות אחרת שיחפוץ.

 

יו"ר הכנסת ריבלין החליט עם זאת שלא לאפשר את הקרנת הסרט: לטענתו, הדבר יביא לפגיעה ברגשות משפחות החיילים שנהרגו בקרב, וכן ברגשותיהם של חברי כנסת. גורמים בלשכתו של ריבלין אמרו ל-ynet בתקיפות כי "הסרט לא יוקרן בכנסת. נקודה".

 

האירוע עורר סערה-זוטא בכנסת: ח"כ אליעזר (צ'יטה) כהן מהאיחוד הלאומי הגיב: "בקשתו של טיבי נמצאת על גבול הטירוף. הח"כים הערבים גם ככה השתלטו על הכנסת וזוהי בקשה שגובלת בחוצפה".

 

יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום: "לא זו בלבד שאנו מבכים ומצטערים על החלטת בג"ץ, שהייתה מוטעית, אלא אחמד טיבי רוצה להוסיף חטא על פשע, ולהעביר את זירת הדיונים מבית המשפט לכנסת".

 

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ יורי שטרן, היה חריף במיוחד: "העובדה שסוכן המחבלים בכנסת רוצה להראות קטעי תעמולה שלהם לא מפתיעה - אך אני בטוח שהכנסת לא תידרדר לזנות פוליטית מהסוג הזה".

  

בסרט "ג'נין ג'נין" מובאות עדויות של תושבי מחנה הפליטים בעיר, שטוענים כי צה"ל ביצע בהם טבח במהלך מבצע "חומת מגן". בני משפחותיהם של החיילים החטופים הביעו מחאה חריפה על ההחלטה בבג"ץ להתיר את ההקרנה וטענו כי מדובר בתעמולה שקרית ואנטי ישראלית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
טיבי. להקרין בכנסת
צילום: גלי תיבון
תמונה מהסרט
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ריבלין. לא, נקודה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים