שתף קטע נבחר

בית המשפט לח"כ בשארה: המשפט יימשך

סניגוריו של חבר הכנסת טענו, כי חסינותו הפרלמנטרית אמורה לעמוד לזכותו ולכן יש לבטל את כתב האישום. אך השופטים קבעו כי את הטענה יוכלו להסביר הסניגורים במהלך המשפט

בית משפט השלום בנצרת קבע היום (ד') כי משפטו של ח"כ עזמי בשארה, המואשם בתמיכה בארגון טרור, יימשך. בכך דחו שלושת השופטים את טענות סניגוריו של בשארה טרם המשפט, לפיהן חסינותו הפרלמנטרית אמורה לפטור אותו מלעמוד לדין.

 

בית המשפט קבע, כי סנגוריו של בשארה יוכלו לטעון בעניין החסינות במהלך המשפט. על אף ההחלטה, אמר ח"כ בשארה: "אני מניח שנמצא זכאים בסוף המשפט".

 

לפני שהתקבלה ההחלטה היו ח"כ בשארה וסניגוריו מארגון "עדאללה" משוכנעים כי תתקבל בקשתם לביטול כתב האישום. 

 

משמעות ההחלטה היא, כי עתה יידרשו הסנגורים להעלות את הטענות בהליך המשפטי העיקרי. בטענות מודה ההגנה כי בשארה אמר את הדברים שיוחסו לו בנאומיו באום אל-פחם ובסוריה, אך אומרת כי אין בדברים משום תמיכה בארגון טרור, אלא מדובר בנאומים פוליטיים מדיניים, ומכאן עומדת לזכותו חסינותו כח"כ.

 

"כל מה שאמרתי נמצא במסגרת חובתי להגיד דברים כח"כ ואני עומד מאחורי הדברים שנאמרו", אמר בשארה. בפרקליטות מחוז ירושלים, המייצגת את התיק מטעם התביעה, בחרו שלא להגיב על ההחלטה, אך באחת מהתבטאויותיהם במהלך הדיונים בעבר אמרו, כי טרור ודמוקרטיה אינם חיים יחד.

 

"תמיכה בטרור וקריאה למעשי טרור לעולם לא יהיו חלק מתפקידו של חבר המוסד הדמוקרטי", נכתב בהחלטה. הדיונים הבאים במשפטו של ח"כ בשארה נקבעו לתחילת שנת 2004.

 

בדיון נוסף בעניין עוזריו הפרלמנטריים של בשארה, הוחלט להעמידם לדין באשמת ארגון נסיעות למדינת אויב. העוזרים ביקשו לבטל את כתב האישום נגדם, אך בית המשפט קבע כי יימשך ההליך הפלילי נגדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ח"כ בשארה. המשפט יימשך
צילום: גלי תיבון
מומלצים