שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רשות השידור פסלה תשדיר על הפצת הסכם ז'נווה

  ביום ראשון יחל מטה הסכם ז'נווה לחלק עותקי ההסכם בדואר לכל בית בישראל. תשדיר פרסומת בעניין אמור היה "לרוץ" בקול ישראל - אולם ברשות השידור החליטו לפסול אותו. דוברת מטה הסכם ז'נווה: "אנו תוהים בשל אילו שיקולים ותחת לחץ של איזה גורמים, החליטה רשות השידור להוריד את התשדיר". רשות השידור: "ועדת הערר על תשדירי הפרסומת נתנה את המלצותיה למנכ"ל, בין היתר בנושא הזה"

  רשות השידור פסלה היום (ד') תשדיר רדיו, המבשר לציבור על הפצתו ברבים של הסכם ז'נווה. ההסכם, שפרטיו פורסמו לראשונה ב-ynet, יופץ באמצעות הדואר לכל בית בישראל - החל יום ראשון הקרוב.

   

  העלות: שלושה מליון שקלים - כספי תרומות. אל ההסכם תצורף מפה שתציג את הגבול המוצע בו.

   

  בתשדיר, שכבר שודר במהלך היום ברדיו עד שהוחלט על פסילתו, אומר הקריין: "מיום א' תשלח לכל בית בישראל הצעת הסכם ז'נווה. עותקים של ההסכם, על כל פרטיו, יחולקו לכל בית בישראל על ידי רשות הדואר. עכשיו אתם תשפטו בעצמכם".

   

  "רשות השידור לא תצליח לאטום את אזני הציבור"

   

  במטה הסכם ז'נווה נדהמו מהחלטת הפסילה של רשות השידור, ומשוכנעים שמדובר בפסילה פוליטית.

   

  הדוברת, מיה בן גל, אמרה ל-ynet: "אנו תוהים בשל אילו שיקולים ותחת לחץ של איזה גורמים, החליטה רשות השידור להוריד את התשדיר. אנחנו בטוחים שסתימת הפיות מטעם רשות השידור לא תצליח לאטום את אזני הציבור, שיוכל ביום ראשון לשפוט בעצמו".  

   

  "מתמיהה העובדה", הוסיפה בן גל, "שהתשדיר להעמקת השורשים היהודיים בחברון משודר, וההודעה על חלוקת עותקים מהסכם ז'נווה לבתים - לא".

   

  דרור שטרנשוס ממטה הסכם ז'נווה אמר אחר הצהריים: "לא סביר לפסול שידור הודעה על עצם החלוקה. בבוקר התשדיר אושר ע"י מנכ"ל רשות השידור, ואינני מבין איך פתאום פוסלים אותו. ממה הם מבוהלים, איפה חופש הביטוי? הזמנה לסיורים בחברון מותר לשדר?"

   

  דובר רשות השידור, אורן הלמן, הגיב על המידע אודות פסילת התשדיר: "ועדת הערר על תשדירי פרסומת התכנסה היום ונתנה את המלצותיה למנכ"ל, בין היתר בנושא הזה".  

   

  בעניין התשדירים על הסיורים בחברון אמר הלמן: "מדובר בתשדירים שהוחזרו לשידור על פי המלצת בג"ץ לאחר שנפסלו ע"י רשות השידור".

   

  תזכורת: שרון טען שההסכם מסוכן לישראל

   

  הסכם ז'נווה עורר כעס בלשכת ראש הממשלה, שם נטען שמדובר בחתירה תחת ממשלה לגיטימית. ראש הממשלה שרון כינה אותו במספר הזדמנויות: "הסכם מסוכן לישראל יותר מהסכמי אוסלו".

   

  צביה (ציקי) ולדן, בתו של ח"כ שמעון פרס, ושותפה ביוזמת ז'נווה, לא מבינה את ההתנגדות שמעורר ההסכם: "זה לא הסכם אלא דגם של הסכם. לא התחפשנו לממשלה ולא חתמנו על הסכם במקום ממשלה, אלא עשינו עבודת הכנה ותשתית להשגת הסכם והצגת חומר למחשבה".

   

  ולדן הוסיפה: "אם ראש הממשלה חושב שההסכם כל כך גרוע, שיתחיל לזוז ויעבוד על הסכם טוב יותר. ההסכם אמור להמחיש לציבור איך אמור להיראות הסכם. לא חייבים לקבל אותו, אבל לא נכון שימשיכו להתנגד לדבר שלא יודעים מהו". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החוברת. תחולק לכל תיבת דואר בישראל
  צילום: גלי תיבון
  כועס מאוד על ההסכם. ראש הממשלה
  צילום: גלי תיבון
  צילום גלי תיבון
  מסוכן יותר מהסכמי אוסלו? יוסי ביילין
  צילום גלי תיבון
  מומלצים