שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  היום השני: ג'יפ התהפך
  במהלך היום השני של מסע 'מלכת המדבר' התהפך ג'יפ לוואדי. ארבע נשים שהיו בתוכו לא נפגעו, שתיים מהן פונו לבדיקות כלליות בבית החולים צ'יאנג-ראי בצפון תאילנד. הודעה נמסרה למשפחות . כל הארבע ממשיכות במסע כרגיל

   יום עמוס באירועים וריגושים עבר ביום השני של מסע 'מלכת המדבר' בתאילנד לשנת 2003. בשעות הצהרים, במהלך נסיעה של שיירת הג'יפים בג'ונגל בצ'יאנג-ראיי התהפך אחד הג'יפים אל תוך וואדי.

   

  מלווה במסע סיפר: "נסעתי לפני הג'יפ. רציתי לצלם את הג'יפים ביחד ותוך כדי תנועה הג'יפ של הבנות ברח מהמסלול, תפס את השיפוע ועשה שלוש-ארבע סלטות על דופן התעלה. הרכב נעצר. רצתי למטה, הבנות היו בתוך הג'יפ ואמרו שלא נפגעו. חילצנו אותן דרך החלונות שלא התרסקו".

   

  אחת מהבנות במסע שהיתה בג'יפ סיפרה: "הספקתי לראות את הנהגת צועקת 'וואאוו' ארוך והתגלגלה. יצאנו מהאוטו והיינו בטוחות שקרה משהו אבל כל הבנות חולצו מהמקום ואמרו שהן בסדר".

   

  כאמור, שתיים מהבנות המשיכו כרגיל במסע ושתיים נוספות נלקחו לבית חולים בצ'יאנג-ראיי לבדיקות כלליות. שלומן טוב מאוד וכבר הערב הן מצטרפות למסע שממשיך כסדרו.

   

  היעד: פילים

   

  את הבוקר החלו הבנות בשעה מוקדמת (5:30). לאחר התארגנות קצרה בשטח הן יצאו להכיר את תאילנד המרהיבה. בקבוצות של שש עלו על סירות שנקראות "ריהג יאו" (זנב ארוך), שמזכירות סירות קאנו,  לשייט בנהר נאמקוג. הנופים שנגלו היו מדהימים; עצים ענקים והכל ירוק. היעד הוא הפילים.

   

  הפילים נחשבים לחיה קדושה בתאילנד. פעם, בעבר הרחוק, הם היו שייכים רק למשפחות המלוכה. היום יש בתאילנד פילים אסיאתיים ואפריקנים. האסיאתים נחשבים לפילים יותר ידידותיים וחכמים. 

   

  קודם לעלייתן של הבנות על הפילים, דאגו המשתתפות לסטוק של בננות, שקנו במקום כדי לא לקחת סיכונים, ודאגו שהפילים יהיו רגועים.

   

  על כל פיל עלו שלוש בנות. שתיים ישבו על הגב של הפיל ואחת על הצוואר כשלפניהן, על הראש, יושב נווט תאילנדי מקורי. האות ניתן, והבנות יצאו בשיירה באזור הנקרא בנרואמיט, ונפגשו עם תושבים משבט הא-קארן.

   

  הפיל נע פחות או יותר בצורה יציבה עם תנודות לימין ולשמאל. חשוב לציין, בניגוד לדעה הרווחת, שהפיל לא מסריח אלא מחרבן בלי הכרה.

   

  הדרך שבה עברו הבנות עם הפילים היתה בתוך ג'ונגל עם עצים ענקיים ושדות אורז. הדרך, כמובן, לא היתה במישור אלא עם עליות וירידות ובלי הודעות מוקדמות. את הרכיבה סיימו כאשר הפילים נכנסו יחד איתן לתוך הנהר והמים הגיעו עד לגב הפיל.

   

  כאן נוהגים משמאל

   

  חזרנו בסירות ועלינו על הג'יפים - לדרכים. חשוב לציין שלא כמו בישראל, כאן, בתאילנד, נוהגים בצד שמאל. לאחר בדיקות אין ספור בקשר, שכל הג'יפים

  במקום, התחלנו לטפס בג'ונגלים בדרך לא דרך, לאורך תעלות עמוקות שרצוי להיזהר ולא להיכנס, שאם לא כן - נתקע.

   

  לאחר כחצי שעה של נסיעה קופצנית ונפילה מצד ימין לצד שמאל, אחד הרכבים נתקע ונכנס ישר לתעלה, בעלייה. אז, בלי לאבד את העשתונות, יצאו חברי הצוות כדי לתת הוראות. בתוך דקות ספורות יצאו מן התעלה, אבל מהפח אל הפחת; בזינוק בעלייה החל הרכב להוציא עשן וריח חריף של גומי שרוף. עוד הוא מעלה עשן, התבשרנו על רכב נוסף שנתקע וגם הוא חולץ עם טיפת עזרה.

   

  כאשר הגיעו הבנות לפסגת ההר ניתן האות ואז האנטנות של הטלפונים הסלולרים החלו לעבוד. המועמדות למלכות התקשרו הביתה וניצלו את הקליטה בטלפון לדווח  למלכים ולנסיכים על מה שעברו עד עכשיו, ולא שכחו למסור ד"ש לכולם, ולציין שהשעון בתאילנד הוא חמש שעות קדימה.

   

  השיירה של הג'יפים המשיכה גם כשהחושך ירד, תוך נסיעה בתוך הג'ונגל. סמוך לשעה 21:00 היגענו לחניון הלילה. מחר נקום להשכמה מוקדמת ונצא ליום השלישי של המסע.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הג'יפ ההפוך. הבנות חולצו דרך החלונות
  צילום: טבע הדברים
  שיט בהר נאמקוג. בדרך לפילים
  צילום: טבע הדברים
  על הפיל. סטוק של בננות נגד הסיכונים
  צילום: טבע הדברים
  מומלצים