שתף קטע נבחר

אילת: תרגיל משותף עם הירדנים

פקחי התחנה למניעת זיהום ים הופתעו לגלות כי הירדנים הסכימו לקחת חלק בתרגיל השנתי שנערך במפרץ; הירדנים גם התארחו בתחנה שבנמל, ועמדו יחד עם הישראלים על הפעולות השונות שנערכו במהלך התרגיל

פקחי התחנה למניעת זיהום ים באילת ערכו השבוע את התרגיל השנתי בשיתוף פעיל עם אנשי איכות הסביבה מירדן. מדובר בשיתוף פעולה ראשון אחרי ארבע שנים של נתק מוחלט. בתרגיל, שנפרש במשך יומיים, נערכה הדמיית התנגשות של שני כלי שיט, שבעטיה דלפו 200 טון של מזוט למי המפרץ.

 

פקחי התחנה למניעת זיהום ים, בשיתוף נמל אילת, קצא"א, השיטור הימי, רשות הטבע והגנים, נציגי העירייה ומתנדבי יחידת החילוץ אילת-אילות, פרסו ביום שני מחסומים בים כדי למנוע את התפשטות הזיהום הדמיוני, ואילו הירדנים פרסו בשטחם חוסמים בסיוע שלוש ספינות של ארגון איכות הסביבה שלהם. ביום שלישי תורגל טיפול במקרה בו כתם השמן הגדול הגיע לחוף.

 

רני עמיר, מנהל אגף ים וחופים במשרד לאיכות הסביבה, ציין כי בישראל קיבלו בברכה את העובדה שהירדנים הסכימו להשתתף בתרגיל. נציגי הגופים השונים שמחו לארח את הירדנים בתחנה למניעת זיהום ים הנמל אילת, ועמדו יחד על הפעולות השונות שבוצעו במהלך התרגיל.

 

בין ישראל וירדן קיימים הסכמים משותפים לטיפול באירועי זיהום ים, שנחתמו במסגרת הסכמי השלום שהושגו בין שתי המדינות, אולם בשנים האחרונות כמעט והופסק שיתוף הפעולה בשל האירועים בשטחים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילת: שת"פ ירדני
צילום: לע"מ
מומלצים