שתף קטע נבחר

עתירה: לחייב את רובינשטיין להעמיד לדין את מזרחי

ח"כ גלעד ארדן לבג"ץ: היועץ היפלה לטובה את ניצב מזרחי ובכך "פגע באמון הציבור במערכת המשפטית, במשטרה ובפרקליטות". קרא להעמיד את מזרחי לדין "על האזנות סתר שלא כדין והפרת צו בית משפט"

ח"כ גלעד ארדן (הליכוד) עתר היום (ג') לבג"ץ בדרישה שיורה ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בדרישה להעמיד לדין פלילי את ניצב משה מזרחי "על האזנות סתר שלא כדין והפרת צו בית משפט".

 

ארדן טען כי רובינשטיין היפלה לטובה את ניצב מזרחי וכי החלטתו להסתפק בחוות דעת "פוגעת באמון הציבור במערכת המשפטית, במשטרה ובפרקליטות". בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד דן אבי יצחק, דרש ח"כ ארדן גם כי היועץ המשפטי לממשלה יעמיד לדין את מזרחי בעבירות משמעתיות של התרשלות במילוי תפקיד, התנהגות שאינה הולמת שוטר, הטעיית הכנסת ושימוש לרעה בסמכות.

 

בעתירתו, הסביר ארדן כי הוא מגיש את העתירה "על מנת לבצר את שלטון החוק ולמניעת פגיעה בהליך הדמוקרטי, כמו גם למניעת מראית עין של נגיעה משטרתית בעניינים פוליטיים".

 

עו"ד אבי יצחק תקף בחריפות את טיעונו של היועץ המשפטי לממשלה שאין להעמיד לדין את מזרחי בגלל חוסר ראיות. לדברי אבי יצחק, "גם במסמך שפרסם היועמ"ש עצמו, ישנן ראיות ישירות ונסיבתיות וגם הודאותיו של מזרחי עצמו מעידות למעלה מכל ספק כי ידע היטב על איסור התימלול שבצווים והפר אותם ביודעין".

 

ח"כ גלעד מסכם כי כל החלטה שיקבל השר לביטחון פנים בכל מקרה תקבל גוון פוליטי בגלל התקפות שיהיו עליה ולכן "כדי שהציבור ידע באמת מה התרחש באגף החקירות, יש צורך בהתערבות בית המשפט שתבחן את פעילותו של מזרחי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
ח"כ ארדן. עותר
צילום: אתר הכנסת
צילום: דן בלילטי
ניצב מזרחי.
צילום: דן בלילטי
מומלצים