שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עובדי הקולנוע והטלוויזיה בעד בדיקות שב"כ לעיתונאים

  כך עולה ממכתב ששלח האיגוד לראש הממשלה. טוענים: הדבר ימנע העסקת עובדים זרים וגורמים עוינים בתחום

  איגוד העובדים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל שלח מכתב לראש הממשלה אריאל שרון, ובו מובעת תמיכה בהחמרת הקריטריונים לקבלת תעודת עיתונאי.

   

  במכתב ששלח מנכ"ל האיגוד, איל מלובן, הוא יוצא נגד המתקפה על יוזם הרעיון, דני סימן המשמש כמנכ"ל לשכת העיתונות הממשלתית. "התקשורת הזרה והישראלית יצאו במתקפה מיוחצנת חסרת תקדים על לשכת העיתונות ועל העומד בראשה. על מה הדבר ועל מה כל הרעש. מר סימן מנסה לקדם את לשכת העיתונות הממשלתית ולעבוד בשיטות המקובלות בעולם הגדול", אומר מלובן.

   

  לדברי מלובן, בארה"ב, למשל, נדרשים העיתונאים לעבור בדיקות ב-FBI, הכוללות מתן טביעות אצבעות. בדיקות מחמירות נוספות לעיתונאים זרים, על-פי מלובן, נערכות גם באנגליה, צרפת, גרמניה ובמדינות אחרות.

   

  על הטענות כאילו הרעיון יתן בידי משרד רה"מ את הסמכות לקבוע מי יקבל תעודת עיתונאי ומי לא, כותב מלובן כי "מעולם לא היה כתב שלא קיבל תעודת עיתונאי בגלל שתוכן כתבותיו לא היה מקובל על מנכ"ל לשכת העיתונות".

   

  "תעודת העיתונאי אינה צ'ופר", כותב מלובן, "תעודת העיתונאי חייבת להיות תעודה המראה מי עוסק במקצוע ומי לא. מערכות העיתונים רוצות לתגמל עובדים שאינם עיתונאים בתעודת עיתונאי – ועל כך כל הרעש. התעודה נהייתה סמל מדומה של 'סטטוס' – מנהג קלוקל שהיה נהוג שנים רבות בלשכת העיתונות הממשלתית אשר בראשה עמדו במשך שנים אנשים אשר מונו מינויים פוליטיים ולא מקצועיים".

   

  ל-ynet אומר מלובן כי "בדיקה של השב"כ היא בדיקה לגיטימית. גם ככה היום לכל כתב פוליטי יש תעודת אישור מהשב"כ, כדי לקצר תהליכים כשיש אירועים בהשתתפות ראש הממשלה. מה המשחקים האלה? זה פשוט מונע מכל נהג מונית לקבל תעודת עיתונאי".

   

  בנוסף, נכתב, כי הדבר "ימנע העסקת עובדים זרים בתחום ופגיעה בעובד הישראלי 'כחול לבן'. ימנע חלוקת תעודת עיתונאי לתושבי הרשות הפלסטינית ללא כל הבחנה (גורמי הביטחון כבר התריעו על הבעיתיות בכך), ויקבע הגדרות ברורות בטיפול בעיתונאים ובאנשי הצוות הטכני הישראליים והזרים העובדים בארץ".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לשכת העיתונות הממשלתית
  היוזם. סימן
  צילום: לשכת העיתונות הממשלתית
  לאתר ההטבות
  מומלצים