שתף קטע נבחר

חברי כנסת מ"שינוי" נועדו עם בכירים פלסטינים

מאמץ מדיני "עוקף ממשלה" נוסף? חברי כנסת משינוי נועדו עם בכירים ברשות הפלסטינית ובפתח, ובהם מי שהשתתפו ביוזמת "הסכם ז'נווה". הפגישה התקיימה ביוזמת אנשי שינוי

חברי כנסת ממפלגת שינוי נועדו אמש (יום ג') לפגישה מדינית בירושלים עם בכירים ברשות הפלסטינית ובפתח.

 

בפגישה השתתפו חברי הכנסת אילן לייבוביץ', רוני בריזון ואתי לבני משינוי. מהצד הפלסטיני הגיעו פארס כדורה (אחד מהמשתתפים ביוזמת הסכם ז'נווה), וכן חאתם עבד אל-קאדר ומוחמד חוראני.

 

בפגישה עסקו הישראלים והפלסטינים בצורך להביא לפריצת דרך מדינית, וזאת לאחר שתושג הפסקת האש. השר בלי תיק בממשלת אבו-עלא, פארס כדורה, מראשי הפתח, אמר כי הפגישה התקיימה לבקשת אנשי שינוי, ועסקה במצב המדיני. כמו כן היא עסקה, לדבריו, בסוגיית גדר ההפרדה, שמאיימת על כל פתרון לשני העמים.

 

כדורה אומר כי הדגיש שגדר ההפרדה מסוכנת גם לישראלים, באותה מידה שהיא מסוכנת לפלסטינים. לדברי כדורה, הוא ציין בפני נציגי שינוי כי מדיניות ישראל הנוכחית רק תחמיר את ההידרדרות במצב.

 

ח"כ ליבוביץ', מצידו, הדגיש בפני הפלסטינים את חשיבות השגת הפסקת האש. הוא הבטיח כי תנועתו תעשה הכל כדי שישראל תכבד את ההודנה.

 

ליבוביץ' אמר היום ל-ynet: "מטרת המפגש היתה לייצר דיאלוג מחודש לקראת ההודנה השנייה, באמצעות מפגש בינינו לבין נציגי הפתח, שאחד מהם הוא גם שר בממשלה החדשה. ההודנה הראשונה קרסה מסיבות שונות, שחלקן צוינו על-ידי הרמטכ"ל. הרעיון הוא ליצור דיאלוג וגם להמשיך להפגש באופן סדיר כדי לשתף פעולה גם בנושאים שיעלו בהמשך, כמו התוכנית שמציעה שינוי לפינוי נצרים".

 

השבוע קיבלה סיעת שינוי את עיקרי התוכנית המדינית של המפלגה לחידוש תהליך השלום. התוכנית מכילה 12 סעיפים, והמרכזי שבהם קורא לפנות את המתנחלים מנצרים אם הפסקת האש תימשך. עם זאת, הוחלט כי בנושא נצרים יינתן חופש הצבעה לחברים בסיעה המתנגדים לפינוי ההתנחלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
ליבוביץ'. פגישה מדינית
צילום: אתר הכנסת
בריזון. שותף לפגישה
צילום: משרד הבטחון
גדר ההפרדה. רעה לכולם?
צילום: משרד הבטחון
מומלצים