שתף קטע נבחר

לבנת: 100% זכאים לבגרות בתוך עשור

שרת החינוך הסבירה שהציבה מטרה למשרדה: כל התלמידים בישראל יקבלו תעודת בגרות. השרה לבנת אמרה שייתכן שתורה לסגור מספר מכללות להוראה, בשל רמתן. ולתלמידים הבטיחה: התלבושת האחידה חוזרת

שרת החינוך, לימור לבנת, הודיעה אמש (יום ה') בסקירה בפני מפלגת הליברלים בתל-אביב שהציבה למשרדה יעד של 100% זכאים לבגרות בתוך עשור.

 

"שמתי לי ליעד: 100% זכאים לבגרות", אמרה והוסיפה שמאז נכנסה לתפקידה, חלה עלייה של 5% במספר הזכאים לבגרות ובמקביל נרשמה ירידה במספר התלמידים הנושרים.

 

לבנת הודיעה שהיא שוקלת לסגור חלק מהמכללות להוראה הפועלות בארץ. לדבריה, המכללות מקבלות סטודנטים שקיבלו 450 נקודות בפסיכומטרי. בעבר, אפילו דרישה זו לא היתה קיימת. לדבריה, גם כעת הדרישה אינה גבוהה מספיק. "צריך לסגור חלק מהמכללות האלה, כיוון שמגיעים לשם אנשים לא מפני שהם רוצים באמת להיות מורים, אלא מפני שזו דרך קלה לקבל תואר".

 

לדברי לבנת, "רק 50% מהלומדים במכללות להוראה ממשיכים בהוראה מעשית. צריך לבדוק אם יש צורך בכל כך הרבה מורים, ובאילו דרכים אפשר לתגמל מורים מצליחים". השרה אמרה עוד, כי היעד שהציבה לעשור הקרוב במערכת החינוך הוא 100 אחוזים של תלמידים הזכאים לבגרות.

  

משנה הבאה: חובת תלבושת אחידה

 

השרה דיברה על המשמעת בבתי הספר ואמרה שמשרד החינוך העלה זה מכבר את הרעיון, לחייב תלמידים לקום כשהמורה נכנס לכיתה, והוסיפה כי לקראת פתיחת שנת הלימודים המליץ משרד החינוך לבתי ספר לחייב את התלמידים להגיע בתלבושת אחידה.

 

"בעקבות ההמלצה, בבתי ספר רבים החלו התלמידים ללבוש תלבושת אחידה. אנחנו שוקלים לחייב בשנה הבאה את התלמידים להגיע בתלבושת אחידה ללימודים. היום לא מדובר בתלבושת אחידה שאנחנו נהגנו ללבוש בצורת חצאית קפלים וחולצה תכלת מעומלנת. צריכה להיות משמעת אחרת. זו לא הפקרות", סיכמה.

  

בנושא התקציב, אמרה לבנת, כי נפגשה עם שר האוצר ודנה איתו בקיצוצים בחינוך ובחוסר האחריות של אגף התקציבים שהחליט על הקיצוץ לשנת 2004. "דרושה מהפכה מבנית עמוקה בחינוך, ואני מקווה שעד הקריאה השניה והשלישית של התקציב, ההידברות עם שר האוצר תישא פירות והקיצוץ יופחת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד החינוך
אין הפקרות. לבנת
צילום: משרד החינוך
אייל פישר
מורים. יש יותר מדי? (ארכיון)
אייל פישר
צילום: מאיר אזולאי
תלבושת אחידה. שונה מבעבר
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים