שתף קטע נבחר

שפרעם: קנס לוועדת הקלפי עקב זיוף פרוטוקול

ספירה חוזרת של הקולות באחת הקלפיות הוכיחה כי מדובר בפעולה מכוונת שאחראים לה מזכיר הוועדה, יו"ר הוועדה, סגנו ושני חברים נוספים, שדיווחו בפרוטוקול הוועדה על תוצאות לא אמיתיות

בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה הטיל אמש (יום ה') על מזכיר ועדת הקלפי בשפרעם ועל חברי הוועדה קנס של 35 אלף שקלים, בגין ניהול כוזב של פרוטוקול במהלך מערכת הבחירות לרשויות המקומיות, שנערכה ב-28 באוקטובר. זאת כיוון שספירה חוזרת של הקולות לא עמדה בקנה אחד עם הדיווח בפרוטוקול.

 

ימים אחדים לאחר פרסום התוצאות הרשמיות בבחירות למועצת העיר בשפרעם, הוגשו תלונות למנהל הבחירות בגין חשד לזיוף. כל המקרים התייחסו לקלפי מספר 15 שהוצבה באחת משכונות העיר.

 

פרקליטות מחוז חיפה ביקשה מבית המשפט לעניינים מנהליים, לאפשר את בדיקת הפרוטוקול ולערוך ספירה חוזרת באותה הקלפי.

 

השופט יצחק דר הורה על ספירה חוזרת, ממנה עלה כי בעד אחת מהרשימות שעתרו לבית המשפט הצביעו 26 בעלי זכות בחירה, ולא 20 כפי שנכתב בפרוטוקול. לרשימה אחרת נמצאו 43 תומכים ולא 53 כפי שנרשם בפרוטוקול. הפערים בין הדיווח הכוזב לספירת הקולות לא ישפיעו על הבחירה בראש העיר, שנבחר ברוב של 60 אחוזים מהמצביעים.

 

פרקליטות מחוז חיפה אישרה במהלך הדיון את העובדה, כי הספירה החוזרת מוכיחה שיש אמת בעתירה: "עיון בפרוטוקול הכוזב לעומת הנתונים הנכונים, מעלה כי אין מדובר בטעות סופר אלא בפעולה מכוונת. לכך אחראים מזכיר הוועדה, יו"ר הוועדה, סגנו ושני חברים נוספים", טענו נציגי הפרקליטות.

 

השופט חייב בתום הדיון את מזכיר ועדת הקלפי ואת חבריה, ביחד ובנפרד, לשלם לעותרים שכר טרחה לעורך דינם בסך 20 אלף שקל בצירוף ריבית והצמדה. בנוסף חויבו החברים לשלם למדינה הוצאות בסך 15 אלף שקל.

 

בשבוע הבא צפויה מועצת העיר להתכנס לישיבה ראשונה, בה ידונו בהמשך בירור הפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הבחירות לרשויות המקומיות. דיווח כוזב בפרוטוקול (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים