שתף קטע נבחר

שלום עכשיו לח"כים: זוהי תמונת המאחזים האמיתית

קבוצת ח"כים מהשמאל יצאו ל"סיור מאחזים" בגדה שארגנו אנשי שלום עכשיו, והופתעו לגלות בין היתר את ההתנחלות "מגרון" בכביש עוקף רמאללה, שמתגוררות בה כבר 42 משפחות - ואין לה זכר במפות. ח"כ רן כהן: "עכשיו ברור איך שרון מאחז את עיני הציבור, וידיו עושות ההיפך ממה שפיו מדבר". משרד הביטחון: ההתנחלות דווקא מוכרת

רגע לפני שחברי הכנסת מהשמאל עלו לאוטובוס הממוגן בדרך לסיור מאחזים בשטחים שארגנו הבוקר (ב') אנשי שלום עכשיו, הם עוד החליפו בדיחות על מעילו המסוגנן מדי לטעמם של ח"כ אופיר פינס (עבודה). אבל עד מהרה התחלפו החיוכים במבטים כועסים. "מה שאנחנו רואים פה זו בריונות בחסות החוק", טענה ח"כ זהבה גלאון (מרצ).

 

בפתח הסיור ציינו אנשי 'שלום עכשיו' שכ-60 התנחלויות חדשות צצו באזור השומרון מאז נבחר ראש הממשלה אריאל שרון בפברואר 2001. לדברי דרור אטקס, רכז מעקב ההתנחלויות בשלום עכשיו, בחודשים האחרונים אנו עדים לריבוי התנחלויות קיימות. "אמנם קשה להעביר כעת קרוואנים חדשים אבל כל הזמן מתפתחות תשתיות מים, חשמל וטלפון ומשפחות חדשות מגיעות למבנים שכבר קיימים", אמר אטקס.

 

האוטובוס הגיע להתנחלות "מגרון" בכביש עוקף רמאללה, מערבית למעלה מכמש. אטקס הסביר כי מדובר ביישוב שאינו קיים על אף מפה, ומתגוררות בו 42 משפחות. היישוב התחיל להיבנות ביולי 2002, ולאחרונה נוספו לו מספר רב של משפחות. התושבים במקום מחוברים לחשמל, מים וקווי בזק, ועלות מחיה חודשית לקרוואן היא בסך הכל 350 שקלים. באחרונה גם נסלל כביש גישה באורך ארבעה קילומטר למקום. 

 

ח"כ רן כהן (מרצ), שראה במקום את החיילים המאבטחים את המתנחלים אמר: "עכשיו אני מבין איך בתחבולות ובשקרים של הבטחות ומילים על נסיגה חד צדדית, ראש הממשלה שרון מאחז את עיני הציבור. מה שפיו מדבר, הוא ההיפך ממה שידיו עושות. לעם בישראל ולאמריקנים הוא מבטיח תוכנית מדינית אך בפועל הוא שולח את שריו ומועצת יש"ע לבנות בהתנחלויות. אולם הדבר החמור ביותר הוא שחיילות וחיילים נשלחים לכאן לסכן את חייהם ודמם מופקר".

 

ולרשטיין: אתם גורמים לקרע בעם 

 

ביציאה ממגרון עלה לאוטובוס ראש מועצת מטה בנימין, פנחס ולרשטיין, שהצליח תוך שניות ספורות לעורר מהומה. הוא האשים את אנשי שלום עכשיו בכך שהם "גורמים לקרע בעם". ח"כ זהבה גלאון לא היתה מוכנה לשמוע את דבריו של ולרשטיין ויצאה בזעם מהאוטובוס על אף הגשם השוטף שיורד בחוץ. "ברוב חוצפתו הוא בא לכאן לעשות תעמולה ולהפר חוק בצורה בוטה, מספיק אני רואה אותו בטלוויזיה, אני לא רוצה לשמוע אותו גם בסיור הזה", אמרה.

 

בהמשך הציגו אנשי שלום עכשיו מאחזים נוספים באזור שבות רחל, סמוך לכפר תורמוס עיא.  אטקס הצביע על מספר נקודות בהן נראו קראוונים, והסביר כיצד המתנחלים מנסים ליצור כל העת רצף טריטוריאלי בין ההתנחלויות. ח"כ פינס כינה את מה שהוא ראה כמערב פרוע, "אנשים פה לוקחים את החוק לידיים, כל אחד הוא שריף, הם מכתיבים למדינה שלמה את העתיד ומונעים סיכוי לשלום".

 

ח"כ רן כהן סיכם: "כל השלטון מתקיים כאן כדי לסגור את הפלסטינים בסיר לחץ, כך יוכלו המתנחלים להמשיך בשלהם".

 

תגובה

 

ממשרד הביטחון נמסר ל-ynet כי ההתנחלות מגרון ויתר ההתנחלויות החדשות מוכרות להם ואף מסומנות במפות במשרד ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
"עוד משפחות מגיעות" (ארכיון)
צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. "בתחבולות ובשקרים"
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים