שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע פתחה בקמפיין נגד תוכנית שרון

המתנחלים מציבים מול שרון ציטוטים שלו עצמו לפיהם "דין נצרים כדין נגבה ותל אביב". במקביל, נקראים כל חברי הכנסת השותפים לקואליציה להתנגד לתוכנית. ביש"ע שוקלים להציג תוכנית מדינית חלופית

במועצת יש"ע פתחו היום (ג') בקמפיין נרחב נגד תוכניתו המדינית של ראש הממשלה, אריאל שרון, שעל פי הפרסומים אמורה לכלול צעדים חד-צדדים כגון פינוי של מאחזים והתנחלויות מבודדות.

 

במודעות הקמפיין נטען כי "עקירת ישובים היא מעשה אנטי ציוני, אנטי לאומי ואנטי ביטחוני. ממשלה שתחליט על עקירת ישובים, תאבד בו ביום את זכותה למשול". עוד מובא ציטוט מדבריו של שרון באפריל 2002, לפיהם "דין נצרים כדין נגבה ותל אביב. פינוי נצרים רק יעודד את הטרור ויגביר את הלחץ עלינו".

 

ראשי מועצת יש"ע קוראים לשרים וחברי הכנסת מהליכוד, שינוי, המפד"ל והאיחוד הלאומי, החברים בקואליציה, "להבהיר לראש הממשלה כי יפרשו מממשלה שתחליט על עקירת ישובים בארץ ישראל". המתנחלים מקווים כי הלחץ על שרון מבית, שהתבטא אתמול היטב בישיבת סיעת הליכוד בכנסת, ימנע את יישום תוכניתו.

 

על המודעות חתומים כל ראשי הנהלת המועצה, ובהם היו"ר בנצי ליברמן, ראש מועצת מטה בנימין פנחס ולרשטיין, ראש עיריית אריאל רון נחמן (מהליכוד) ועדי מינץ, מנכ"ל המועצה.

 

במקביל, מגבשים במועצת יש"ע מה שהוגדר כ"תוכנית מדינית חלופית" לתוכניתו של שרון. על פי התוכנית המוצעת, לא תוקם מדינה פלסטינית, והפלסטינים בשטחים יחיו תחת ריבונות ביטחונית של ישראל אך ינהלו את חייהם.

 

עוד נבדקת אפשרות להעניק בתוכנית אזרחות ישראלית לכל פלסטיני שיקבל עליו את החובות של אזרחי המדינה, ולהעניק אזרחות ירדנית או מצרית לאחרים. יש לציין כי התוכנית טרם אושרה בכל מוסד רשמי ביש"ע, מאחר ויש לה מתנגדים לא מעטים בקרב ציבור המתנחלים עצמו.

 

"תוכנית השלום של המתנחלים הזויה ומנותקת מהמציאות", כך הגיבו היום בתנועת "שלום עכשיו". עוד נמסר כי "השלום היחיד שיושג עם תוכנית כזו יהיה בין המתנחלים לבין עצמם, ובין מועצת יש"ע לסיעות הימין הקיצוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנצי ליברמן. קמפיין
צילום: רויטרס
שרון. נאבק בציטוטיו הוא
צילום: רויטרס
מומלצים