שתף קטע נבחר

לפיד: יש עיתונים שעשו עליהום אישי על רובינשטיין

שר המשפטים סייר בבית משפט השלום בתל אביב וזכה לקבלת פנים צוננת מהעובדים השובתים. לפיד הביע תמיכה ביועץ המשפטי לממשלה וטען כי ישנם עיתונים ש"עשו עליו עליהם אישי". הוא אמר שביקש מהשופט אהרון ברק לנזוף בשופטת סירוטה שלגלגה על רובינשטיין

שר המשפטים יוסף (טומי) לפיד זכה לקבלת פנים מעורבת בביקורו היום (ג') בבית משפט השלום בתל אביב: את פניו קיבלו עובדי בית המשפט בשלטים של "טומי תתעורר - לפני שניגמר", ו"אין צדק בהיכל הצדק".

 

בנוסף, בעת ביקורו של לפיד החליטו הקלדניות ומזכירות בית המשפט לנטוש את עמדות העבודה והלכו הביתה. אלפי דברי דואר שהגיעו בימים האחרונים, הושלכו בכניסה לבית המשפט.

 

לפיד יודע שהסיפור עכשיו הוא ההסתדרות והשביתות, ולא כל כך המשפט. בשיחה עם עיתונאים שקיים מאוחר יותר התייחס לעיצומים במשק ואמר כי "יש להם סיבה אחת, והיא שעמיר פרץ רוצה לחזק את מעמדו לקראת חזרתו למפלגת העבודה".

 

שר המשפטים התייחס למתקפה נגד התקשורת ששיגר לאוויר היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ואמר כי הוא מבין אותו. "רובינשטיין פעל על פי הבנתו ויושרו האישי. אפשר להתווכח איתו, אבל חלק מהעיתונים עשו עליו עליהום אישי שאינו מקובל, גם על פי המונחים הבסיסיים בעיתונות הכתובה. הוא מרגיש פגוע ובצדק, כאשר משווים אותו עם רוצח המונים כמו בין לאדן או עם רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר".

 

לפיד סיפר עוד כי הורה לנשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, לזמן אליו לשיחה את סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, שרה סירוטה, אשר אמרה בנוגע לדבריו של רובינשטיין כי מי שנכנס למטבח "שלא יתפלא שחם לו".

 

הוא הבהיר: "זה לא בגלל העמדה שהציגה השופטת. הבעיה היא עצם נקיטת העמדה. 50 שנה זה לא היה - ואם זה תלוי בי זה גם לא יהיה".

 

השופט דן ארבל, אשר נכח גם הוא בשיחה, אמר כי יוקרתם של השופטים באה להם מהריחוק שהם נוקטים מהבעת עמדה - ולכן עליהם להתנזר מהבעת עמדה כלשהי. ארבל הוסיף כי אף הוא שוחח עם השופטת סירוטה על הדברים שאמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
לפיד. שלא ינקטו עמדה
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין. עשו עליהם
צילום: גלי תיבון
מומלצים