שתף קטע נבחר

העצני: "עקירת יישובים יהודיים - פשע נגד האנושות"

בישיבת חירום מיוחדת החליטו ראשי יש"ע וארגוני ימין להקים גוף משותף, שיריץ יחד קמפיין נגד הקמת מדינה פלסטינית ופינוי התנחלויות

מועצת יש"ע קיימה הערב (ג') ישיבת חירום במשרדי בירושלים, על רקע הפרסומים האחרונים על תוכנית ראש הממשלה לערוך צעדים חד צדדיים ולפנות התנחלויות.

 

בישיבה השתתפו אליקים העצני, ראשי מועצת יש"ע, ופורום של גופים חוץ-פרלמנטריים מהימין, ביניהם "שנית גמלא לא תיפול", "מטות הרים", "נשים בירוק" ו"פרופסורים לחוסן לאומי".

 

במהלך הישיבה נשמעו חילוקי דעות בין מועצת יש"ע לבין הגופים השונים. ראשי מועצת יש"ע דיברו על תוכנית של שלושה שלבים, הכוללת מיגור הטרור, מנהלים ערבים עצמאיים, והסדר קבע אזורי. במהלך הישיבה קרא העצני לכתוב גילוי דעת בו ייאמר כי כל עקירה של יהודים ממקום מושבם היא בגדר פשע נגד האנושות, נגד הציונות ופשע לאומי.

 

כמו כן קרא העצני לכוחות הביטחון לסרב פקודה לפנות התנחלויות, בטענה שמדובר בפקודה בלתי חוקית שאסור ליהודים לציית לה. עוד הציע העצני לערוך יום עיון עם 3,000 חברי מרכז הליכוד ולדבר איתם על הנושא.

 

בישיבה הוחלט לצאת בקמפיין במסגרתו יחולקו לציבור חוברות בנושא המדינה הפלסטינית. ראשי מועצת יש"ע לא קיבלו את דברי העצני בעניין סירוב פקודה לפינוי התנחלויות, אך הוחלט להקים גוף משותף כדי לעבוד ביחד בנושא הקמפיין נגד מדינה פלסטינית, ולהחתים בו את תושבי ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים