שתף קטע נבחר

המפד"ל: קרע גלוי בין איתם ואורלב

בישיבת הסיעה האשים אורלב את היו"ר איתם כי הוא מפיץ נגדו שמועות לקראת ישיבת מרכז המפלגה. איתם ביקש בתגובה לפוצץ את הישיבה, אך שוכנע להישאר ואמר: "בשל מנהיגותי הצליחה המפלגה בבחירות המוניציפאליות". ח"כ יהלום השיב לו: המפד"ל התקיימה לפניך ותתקיים בלעדיך

קרע גלוי במפד"ל בין יושב-ראש המפלגה, אפי איתם, לבין השר זבולון אורלב - לקראת ישיבת מרכז המפלגה ביום ראשון. 

 

העימות בין השניים התפתח היום (ד') בכנסת, בישיבת סיעת המפד"ל שדנה בהיערכות לישיבת המרכז. הרקע: שינויים בחוקת המפלגה אשר יועלו לאישור חברי המרכז ביום ראשון הקרוב.

 

חברי הסיעה חתמו על מסמך, לפיו חוקת המפלגה תשתנה משמעותית, ויתקיים מיפקד לאחר 11 שנה. המרכז אמור לגדול מאלף ל-1,500 איש, עשירית מהמקומות ישוריינו עבור צעירים, ויו"ר המפלגה ייבחר בשיטת הפריימריס.

 

הוויכוח בצמרת המפד"ל פרץ כאשר אורלב האשים את היו"ר איתם בכך שהוא מפיץ נגדו שמועות, לפיהן הוא מחתים את חברי המרכז על דרישה לקיום הצבעה חשאית. אורלב ביקש מהיו"ר הבהרות, ובתגובה ביקש אפי איתם לפוצץ את הישיבה, "כדי לחשוב", לדבריו.

 

חברי הסיעה שכנעו את היו"ר שלא לעזוב את החדר, איתם נאות להישאר ואמר לחברים: "בזכותי בלבד מתקיים המיפקד, ובשל מנהיגותי הצליחה המפלגה בבחירות המוניציפאליות".

 

יו"ר הסיעה, ח"כ שאול יהלום, השיב לו: "מה אתה מתנשא, המפד"ל התקיימה לפניך ותתקיים גם בלעדיך".

 

בסביבתו של אורלב טוענים כי פאניקה היא שאחזה באיתם, היודע כי הוא עלול לאבד את כוחו במרכז. עוד טוענים במפד"ל, כי היו"ר עשה לעצמו נוהג קבוע שבו הוא מאשים את אורלב בכל פעם שהוא מרגיש כי הוא עלול להפסיד בהתמודדות הפנים מפלגתית.

 

מנגד, טוען דוברו של איתם: "מדובר בסערה בכוס מים, אפי איתם מאמין כי אורלב יעמוד בדיבורו, וכי ההסכם יובא לאישור המרכז תוך גילוי של אחדות בהנהגה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
איתם. "רק בזכותי"
צילום: חן מיקא
אורלב. "אתה מפיץ שמועות"
מומלצים