שתף קטע נבחר

פרויקט "מגדלי טיילת דוד"

עוד שני מגדלים יוקמו בסמוך למגדלי האופרה בתל אביב, אחד מהם יתנשא לגובה של 25 קומות. תוכנית פרויקט "מגדלי טיילת דוד", הכוללת גם דירות מגורים, הוגשה לאחרונה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה

בימים אלה הולכת ונשלמת תוכנית בנייה גדולה של שני מגדלים בני 25 ו-18 קומות ברחוב הירקון, בסמוך למגדלי האופרה. בבניין אחד ייבנו כ-200 יחידות דיור, ואילו המגדל השני יהיה מלון.

הפרויקט הגדול יישא את השם "מגדלי טיילת דוד", כשמאחוריו עומדת משפחת טייג, בעלת השליטה במלונות הילטון ודיוויד אינטרקונטיננטל. עיון בתיקי הבנייה של הפרויקט מגלה כי עברו עליו שינויים לא מעטים מאז החל לרקום עור וגידים בשנת 89'. לשטח, שמשתרע על כשמונה דונם, הוכנה תחילה תוכנית בנייה למלונאות ומסחר בלבד.

במהלך שנת 96' פנו בעלי הקרקע לעירייה בדרישה לשנות את ייעוד התוכנית ממלונאות ומסחר למלונאות ומגורים. בשנת 97' אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה את בקשת הבעלים, ובמשך תקופה ארוכה התעכבה התוכנית. בימים אלה הופקדה התוכנית בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ועל פיה יוקמו, כאמור, שני מגדלים, האחד בן 18 קומות והשני בן 25 קומות.

בנוסף לכך ייבנה במתחם מבנה בן שבע קומות. מטרת התוכנית היא להקים איזור שישלב מלונאות, מגורים ומסחר. שטח הבנייה העיקרי לא יעלה על 25,400 מ"ר. עוד נקבע בתוכנית כי מחצית השטח יהיה עבור דירות ומחציתו עבור מלונאות. בסך הכל מתכננים בעלי הקרקע לבנות כ-200 יחידות דיור ובית מלון אחד.

הגבלה נוספת שהוצבה ליוזמי הפרויקט היא כי הבנייה תתבצע תוך שבע שנים מיום אישור התוכנית. מספר מקומות החנייה שבעלי הפרויקט התחייבו לבנות בתחום התוכנית הוא כ-580. יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בעיריית תל אביב, דורון ספיר: "היות והפרויקט הזה תואר בתוכניות בניין העיר כמלון דירות, היתה בעיה ליישם אותו. לכן החלטנו כי בניין אחד ישמש כמלון, ואילו הבניין השני ישמש למגורים. הנושא אושר במועצה הארצית לתכנון ובנייה".

בעבר אמרתם שלא תאפשרו בניית דירות בקו החוף.

"במקום שיהיו רק שני מגדלים של דירות במסווה של 'מלון דירות', העיר הרוויחה בפרויקט בית מלון נטו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ובתוכנית: עוד מגדלי מגורים ומלונות על קו החוף
צילום: יולס רונן
מומלצים