שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: גם בגיל 70 אפשר לתרום איברים

  עד היום סברו שניתן לתרום איברים רק עד גיל 50. המשמעות: הגדלה משמעותית של מאגר התורמים

  מי אמר שמבוגרים לא יכולים להמשיך ולתרום, אפילו מגופם. ממחקר שערך פרופ' מרדכי קרמר, מנהל המכון למחלות ריאה בבית-החולים "בילינסון" בפתח-תקוה עולה כי מבוגרים עד גיל 70 כשרים לתרום איברים.

   

  עד עתה היתה הדעה הרווחת בעולם כי ניתן לתרום איברים רק עד גיל 50, ולדברי החוקרים שביצעו את המחקר, הוא מפריך את הדברים הללו.

   

  במסגרת המחקר עקבו החוקרים במשך שנה אחרי 73 מושתלים, שלשליש מהם נתרמו ריאה או לב וריאה מחולים מבוגרים. מנתוני המחקר עולה כי שיעורי ההצלחה בהשתלה ממבוגרים זהים בדיוק לאלה מתורמים צעירים. כמו-כן לא נמצאו הבדלים בתיפקוד הריאות המושתלות, בשיעור הדחייה, בסיכון להתפתחות זיהומים ובתמותה.

   

  "עד לאחרונה היה מקובל להגביל את גיל התורמים, אלא ששיעורי ההצלחה, כפי שבאו לידי ביטוי במחקר שערכתי, מוכיחים שאין כל סיבה לוותר על תרומות איברים גם ממבוגרים", אומר פרופ' קרמר.

   

  תוצאות המחקר מגדילות באופן משמעותי את פוטנציאל מאגר התרומות העולמי. "אם עד היום זמן המתנה ממוצע לתרומת איברים בישראל הוא כשנה וחצי - שבמהלכן 25% מהממתינים לתרומה נפטרים - הרי שיישום מלא של תוצאות המחקר יוריד לפחות בשליש את מספר הנפטרים ויגדיל באופן משמעותי את התרומות מצילות החיים", אומר פרופ' קרמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי גל
  איברי המבוגרים שהושתלו תפקדו כמו איברי הצעירים
  צילום: איתי גל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים