שתף קטע נבחר

משרד הבריאות סגר מפעל מזון לתינוקות - בגלל צואת יונים

זוהמה, חלודה ולשלשת ציפורים - זה מה שהתגלה במפעל "טוב לי" באשדוד, שעוסק באריזת מזון תינוקות לשיווק במגזר החרדי. אנשי משרד הבריאות פשטו על המפעל והורו לסגור אותו

אנשי לשכת הבריאות הורו לסגור את מפעל "טוב לי" באשדוד, העוסק באריזת מזון תינוקות לשיווק במגזר החרדי - כך נודע ל-ynet. בלשכת הבריאות באשקלון אישרו את הנתון.

 

על פי המידע שהגיע לאנשי משרד הבריאות, ב"טוב לי" לא מייצרים מזון אלא מקבלים אותו ממפעל בצפון הארץ, והם אחראים לאחסונו ולאריזתו בדרך לחנויות במגזר הדתי. ברובעים החרדים באשדוד ג' ו-ז' מכירים היטב את מוצרי "טוב לי" הזולים, והורים רבים רוכשים אותם.

 

לפני ימים ספורים פשטו אנשי לשכת הבריאות על המפעל ונחרדו לנוכח המצב התברואתי. ד"ר מיכאל גדלביץ', הרופא הנפתי בלשכת הבריאות, סיפר ל-ynet: "גילינו שם מצב תברואתי ירוד. זה מקום שעובד ללא רשיון עסק, ללא רשיון יצרן. שקים ובהם מאות קילוגרמים של אבקה שמיועדת למאכל תינוקות, אוחסנו במצב נורא ואיום".

 

"מדובר במבנה שאינו מתאים לחלוטין למחסן מזון, קומה שלישית של בניין תעשייה, הקירות הרוסים, זוהמה קשה, חלודה בכל מקום, פתחים שמאפשרים לציפורים או מזיקים שונים להיכנס פנימה".

 

ד"ר גדלביץ' הוסיף: "השקים נמצאו על הרצפה בניגוד להוראות ואף מצאנו לשלשת של יונים על חלק מהשקיות. במצב החמור הזה לא ניתן היה לשפר את ניהול המקום ולכן פניתי לרופא המחוזי והוצאנו צו סגירה מיידי".

 

הביקורת במפעלי מזון עלתה מדרגה

 

מאז פרשת רמדיה, מגלים במשרד הבריאות רגישות רבה למפעלים העוסקים בייצור, אחסון והפצה של מזון תינוקות, והביקורת במפעלים אלו עלתה מדרגה.

 

במשרד הבריאות טוענים כי בעבר ננקטו פעולות נגד מפעל "טוב לי" בגין תנאי עבודה ליקויים: "נמשיך לבדוק את המקום על מנת לוודא שצו הסגירה אינו מופר", אמר ד"ר גדלביץ', "יש לזכור שצו סגירה לפי החוק תקף לחודש ימים, וניתן להאריכו בחודש ימים נוסף. לאחר מכן אין בידנו כלי לאכוף את המצב הקשה".

 

לדברי ד"ר גדלביץ', בעל המקום הוא אברהם ברקוביץ', אברך תושב אשדוד. בשיחה עם ynet אמר ברקוביץ': "אני רק פועל ולא יודע שום דבר", וטרק את הטלפון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
מזון תינוקות באריזות מזוהמות (ארכיון)
צילום: סי די בנק
מומלצים