שתף קטע נבחר

העירייה מפחדת מאמונות טפלות

בני-זוג מראשון-לציון קיבלו מכתב אזהרה מהווטרינר העירוני: החתול השחור שלכם מפחיד אנשים שמאמינים באמונות טפלות. העירייה: החתול סתם מפחיד

אריאל ודן מורגנשטרן מראשון-לציון, בעלי חתול שחור העונה לשם "כושי" לא האמינו למראה עיניהם כאשר פתחו את המכתב שקיבלו אתמול (ב') מהווטרינר של עיריית ראשון- לציון, ד"ר יהונתן אבן-צור.

במכתב הם התבקשו לשמור על החתול שלהם בבית, וכאשר הם בכל זאת יוצאים איתו לרחוב, עליהם להחזיק אותו בידיים ולא לתת לו להסתובב חופשי. אחד הנימוקים לדרישה העירונית הזאת: החתול השחור מפחיד אנשים שמאמינים באמונות טפלות.

וכך כותב הווטרינר לבעלי "כושי": "נודע לנו מהשכנים שהחתול יורד למטה לעשות את צרכיו. מדובר בחתול שחור, שעובר לעיתים בין רגלי השכנים, ויש כאלה שמפחדים מהחתול ייתכן שגם מעצם היותו שחור. גם אם הדבר נובע מאמונות טפלות, אי-אפשר להכריח אדם המפחד מחתול לפגוש אותו בחדר המדרגות, במיוחד כשהמקום חשוך".

בסיום המכתב מזהיר ד"ר אבן-צור את בני-הזוג מורגנשטרן כי אם לא ימלאו אחר הנחיותיו, "נטפל בעניין למניעת המטרד מהתושבים". פרקליטם של בני-הזוג מורגשטרן, עו"ד אסף מרקס מ"העמותה למען החתול" השיב לעיריית ראשון-לציון: "בשום מקום לא נזכר בפסיקת בית-משפט, ובוודאי לא בחוק, כי שיקול ללכידת או להשמדת חתול הוא היותו של החתול שחור או מביא מזל רע, או שרובצת עליו מרה שחורה, או כל שיקול קמאי אחר".

לטענת עו"ד מרקס, "כושי" הוא חתול מטופל מחוסן ומסורס שנושא קולר, וכל חטאו הוא צבעו השחור. עיריית ראשון-לציון מסרה בתגובה למאיר תורג'מן, כתב "ידיעות אחרונות": "אין קשר בין צבעו של החתול לבין עצם היותו מטרד לדיירי הבניין, מאחר שהוא מסתובב חופשי ומפריע לדיירים. מכתב דומה היינו מוציאים לכל תושב ללא קשר לצבעו של בעל-החיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
החתול "כושי" מפחיד את השכנים
צילום: חיים זיו
מומלצים