שתף קטע נבחר

"ערפאת לא זנח את הטרור"

בימין נשמעות קריאות לחסל את מוחמד דחלאן ולנקוט יוזמה בפעולות נגד מבצעי הטרור ושולחיו. בשמאל נשמעות הקריאות לפתרון ביטחוני - מדיני משולב

הידיעה על הפיגוע בחדרה תפסה חברי כנסת רבים בדיון במליאה. מרבית חברי הכנסת מיהרו למזנון הכנסת, כדי לצפות בשידורי הטלוויזיה.
כמה חברי כנסת מהימין השמיעו קריאות בעד חיסולו של מוחמד דחלאן, ראש הביטחון המסכל בעזה. יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ רובי ריבלין אומר: "לא זה הזמן לעשות חשבון, אבל ברור שערפאת לא מבחין בין מתנחלים לבין מבלים, ויבין כל אחד בישראל, שערפאת לא זנח מעולם את הטרור כאמצעי".
חבר הכנסת זבולון אורלב (מפד"ל) אומר: "זו שעה קשה ביותר, שמחייבת מחשבות רציניות יותר לגבי אחדות העם, אם כל הארץ חזית. תגובת ישראל צריכה להיות ביטחונית ולא מדינית".
שרת הקליטה, יולי תמיר, אמרה בתגובה לפיגוע: "אני מזועזעת, כל יום שעובר מחזק את התחושה שאנו במעגל אלימות. התחושה הרגעית שערפאת מנסה לשים קץ לאלימות התפוגגה נוכח הפיגועים של היומיים האחרונים. בצד השני אין בן ברית שמוכן להרגיע את השטח. השאלה של ממשלת חירום היא כיצד כרגע מתמודדים כלפי פנים עם הרגעים הקשים. אני משתייכת לחושבים שממשלת חירום או קבינט חירום לזמן מוגבל זה רצוי, אך אסור שמהלך כזה יתבסס על ויתור על המשך מו"מ כשהעניינים ירגעו", דברי תמיר.
ח"כ אורי סביר (מפלגת המרכז), אומר: "אני מביע זעזוע עמוק, כולם שותפים לכאב הנורא. בסוגיית הטרור לא היה ואין פתרון ביטחוני בלבד, אלא הפתרון חייב להיות גם ביטחוני וגם מדיני. היות ובסוגיה המדינית, שהיא חלק מפתרון הטרור והצורך לייצב את המזרח התיכון בכלל, אין אפשרות למדיניות משותפת עם הליכוד. לדעתי ממשלת חירום רק תחריף את המצב. התגובה לאירועים כאלה לא צריכה להיות נקודתית, אלא חלק מאסרטגיה רחבה יותר שזה לא הזמן הנכון לפרטה", דברי סביר.
ח"כ מוסי רז (מרצ) אומר: "צריך לאפשר לשכל לנצח, לאחר שניסינו לאפשר לצה"ל לנצח זה לא בדיוק הצליח. חובתו של ערפאת להילחם במבצעי פיגוע ברברי כזה וחובתנו למצוא כל דרך לחזור למסלול המדיני".
ח"כ לימור לבנת (ליכוד) אמרה בתגובה לפיגוע: "צריך להתחיל ליזום כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי מדינת ישראל, שביטחונם מצטייר כסכנה בכל מקום".
בהתייחס לשאלת ממשלת החירום, אמרה לבנת: "אני, בניגוד לראש הממשלה, בשעה קשה כזו איני עוסקת בפוליטיקה".
יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב לאירוע ואמר, כי "כל עוד ימשיכו להסתובב ראשי הרשות הפלסטינית וראשי המחבלים ללא חשש בצורה חופשית, יימשך הטרור בתוך מדינת ישראל כולה. אני קורא לממשלת ישראל לפגוע בכל שולחי המחבלים, כדי להחזיר את הביטחון חזרה לאזרחים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
מקום הפיגוע בחדרה
צילום: ערוץ 2
צילום: זום 77
ריבלין. הטרור כאמצעי לערפאת
צילום: זום 77
צילום: דודו פריד
סביר. פתרון מדיני-ביטחוני
צילום: דודו פריד
לבנת. להחזיר הביטחון לאזרחים
מומלצים