שתף קטע נבחר

הממשלה תומכת בהצעה להעלות את אחוז החסימה

ביום רביעי תועלה לקריאה טרומית הצעת החוק שיזם ח"כ אליעזר (צ'יטה) כהן להעלאת אחוז החסימה. ועדת השרים אישרה לכלול בהצעת החוק העלאה של אחוז החסימה ל-2%

הממשלה הודיעה שתתייצב מאחורי הצעת החוק של חבר הכנסת אליעזר (צ'יטה) כהן מהאיחוד הלאומי להעלאת אחוז החסימה, שתועלה השבוע לקריאה טרומית.

 

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (יום א') להעלות לקריאה טרומית את הצעת החוק של חבר הכנסת אליער כהן, אך הורידה את אחוז החסימה שהציע כהן מ-5% ל-2%. ההצעה תועלה ביום רביעי להצבעה לקריאה טרומית. בעבר הועלו הצעות חוק דומות.

 

חוק הבחירות לכנסת קובע כי אחוז החסימה בבחירות לכנסת יעמוד על 1.5% מסך כל הקולות הכשרים. על-פי ההצעה, יועלה אחוז החסימה ויעמוד על 2% מסך הקולות הכשרים, כך שרק מפלגות שיקבלו יותר משלושה מנדטים יוכלו להיכנס לכנסת.

 

יוזם החוק, ח"כ כהן מהאיחוד הלאומי אמר בתגובה להחלטת הממשלה לתמוך בהצעת החוק להגדלת אחוז החסימה ל-2%: "השמחה חלקית. ביקשתי להעלות את אחוז החסימה ל-5%, כמו בכל מדינות אירופה המתקדמות. מפלגות החרדים והמפד"ל עשו מהומה, ובסוף החליטה הממשלה להוריד רק ל-2%. מטרת החוק היא להביא ליציבות שלטונית. מפלגות חרדיות ומפלגות של ערבים יצטרכו להתאחד".

 

יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר בתגובה: "מדובר בחלום הרטוב של כל הגזענים. במדינה של מהגרים יש מקום שאחוז החסימה יהיה נמוך. הממשלה דוחקת החוצה את כל השונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
חבר הכנסת אליעזר כהן יזם
אתר הכנסת
אתר הכנסת
תוקף את מוחמד ברכה
אתר הכנסת
מומלצים