שתף קטע נבחר

ועדת הכנסת דנה בהסרת חסינותם של גורלובסקי וחזן

לפני שלושה חודשים החליטו היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטת המדינה להגיש כתבי אישום נגד שני חברי הכנסת בעקבות הצבעותיהם הכפולות בהצבעה על תקציב המדינה. ההחלטה טעונה שימוע מול היועץ המשפטי לממשלה והצבעה בוועדת הכנסת

ועדת הכנסת דנה היום (ב') בהסרת חסינותם של חברי הכנסת מיכאל גורלובסקי ונגד יחיאל חזן מהליכוד. זאת, בעקבות פרשת "ההצבעות הכפולות" בכנסת בהצבעות על סעיפי תקציב המדינה.

 

ההליך מקורו בהחלטה של היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין ופרקליטת המדינה עדנה ארבל לפני שלושה חודשים להגיש כתבי אישום נגדם. ההחלטה טעונה הצבעה על הסרת חסינותם של הח"כים - שיתקיימו בוועדת הכנסת.  

 

יו"ר הועדה, ח"כ רוני בראון, אמר בפתח הדיון כי לא ניתן יהיה להחליף חברי כנסת לקראת ההצבעה. חברי כנסת שהחלו בדיון חייבים לסיימו אך עם זאת אין עליהם החובה להגיע לכל הישיבות. חבר הכנסת אהוד יתום דרש מחברי הכנסת שיסירו את חסינותם בעצמם: "אתם הופכים להיות ההצגה הכי טובה בעיר, תחסכו את ההצגה מכולנו".

 

משאל ynet העלה כי צפוי רוב בוועדת הכנסת לבקשת היועץ, ולפיכך - אפשר שהח"כים לא יתנגדו להסרת החסינות. יו"ר הוועדה בראון תקף את חברי הכנסת שהשתתפו במשאלים למיניהם בתקשורת על אופן הצבעתם, וטען כי מדובר בדיון מעין שיפוטי: "לא ייתכן שחבר כנסת יצהיר בראש חוצות מה תהיה עמדתו עוד בטרם התקיים הדיון", דברי בראון.

 

חבר הכנסת עומרי שרון החבר הוועדה החליט כי בשל ההליכים המתנהלים נגדו לא ישתתף בדיוני הסרת החסינות.

 

טיוטה של כתב האישום נשלחה כבר לחברי הכנסת. ההערכה היא שכתב האישום עשוי להכיל עבירות של זיוף, קבלת דבר במרמה, ומרמה והפרת אמונים. בתוך כך מתגברים הקולות הטוענים כי דינם של חברי הכנסת אינו שווה: חלק מחברי סיעת הליכוד אומרים כי לא יסכימו להסרת חסינותו של גורולובסקי מאחר והודה במעשה וקיבל את עונשו הן מוועדת האתיקה והן מהציבור. לגבי חבר הכנסת חזן טוענים חברים בוועדה כי יהיה עליו להוכיח את חפותו בבית המשפט.

 

היועץ המשפטי לממשלה מסיים את תפקידו בסוף החודש וייתכן מצב שהוועדה לא תסיים את הליך הסרת החסינות של חברי הכנסת עד למועד זה.

  

היועץ המשפטי ופרקליטת המדינה קבעו כי תיק החקירה נגד סגן השר, יעקב אדרי, ייסגר מחוסר ראיות מספיקות, ותיקי החקירה נגד השר אברהם פורז וח"כ וואסל טהא ייסגרו מחוסר אשמה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
ח"כ מיכאל גורלובסקי
צילום: אבי כהן
צילום: אתר הכנסת
ח"כ יחיאל חזן
צילום: אתר הכנסת
מומלצים