שתף קטע נבחר

פרוש: השופט חשין חזיר, תוכנית אוגנדה מתגשמת

חבר הכנסת מ"יהדות התורה" חולל מהומה, בדברים שהקדיש לחוזה המדינה הרצל במלאות מאה שנים למותו. הוא סירב להתנצל או לחזור בו מהדברים. היו"ר ריבלין: אגיש קובלנה לוועדת האתיקה

ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) חולל היום (ג') סערה במליאת הכנסת, במסגרת דיון שהתקיים במלאות מאה שנים למותו של חוזה המדינה, בנימין הרצל.  

 

בדברים שנשא במליאה אמר פרוש: "אני מבקש לומר פה, תיאודור הרצל, תדע לך, אהוד אולמרט ויתר על 80% מהארץ. החזון המדיני ללכת לאוגנדה מתחיל להתגשם, חכה קצת. עוד משפט אני רוצה להגיד לך, הרצל. השבוע, בבית המשפט העליון, במדינה שאתה רצית, השופט החַזיר, מישאל חשין..."

 

פרוש אמר את הדברים לאחר שהשופט מישאל חשין, מבית-המשפט העליון, קרא לאחרונה בדיון בבג"ץ להתיר מכירת חזיר במרכזי הערים.

 

בעקבות דבריו של פרוש, פרצה סערה במליאת הכנסת. יושב-הראש ראובן ריבלין (ליכוד), דרש מפרוש לחזור בו מדבריו, אך זה סירב. ריבלין אמר כי יגיש קובלנה לוועדת האתיקה של הכנסת.

 

שר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד (שינוי), אמר בתגובה: "זהו דיבור שפל, בלתי פרלמנטרי, בלתי אנושי ומגונה. אני מקווה שוועדת האתיקה של הכנסת תיתן דעתה בעניין".

 

ח"כ אבשלום וילן (מרצ) סבור שמדובר בהתבטאות "חמורה ומתחת לכל ביקורת". לדבריו, "סגנון השוק והביבים שבו נקט נגד השופט חשין אינו מתאים לשום פרלמנט בעולם, ועל כך, מן הראוי שייתן את הדין".

 

גם ח"כ אילן ליבוביץ' (שינוי) מגנה בחריפות את הדברים: "ההשתלחויות בשופטים חורגות כבר מן הנורמה. אני מצפה מיו"ר הכנסת לטפל בנושא בחומרה. פרוש כבר חצה את כל הקווים כדי לזכות בתשומת לב. מעניין איך היה מגיב אילו היו קוראים כך לאחד מרבניו".

 

לעומתם, יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, בחר גם הוא לגנות את השופט חשין, לאור תמיכתו במכירת בשר חזיר "בטבורה של עיר", כפי שכינה זאת ישי. הוא הביע צער על ההתקפה המילולית על השופט, אך אמר כי "בכפיית החזיר יש ביטויים להתנהלות חזירית. היום בו שופט בישראל תומך בחזיר הוא יום אבל". 

 

פרוש עצמו, כאמור, סירב להתנצל. הוא אמר ל-ynet כי בשום מקרה לא יחזור בו מדבריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
שתדע לך, הרצל. פרוש
אתר הכנסת
צילום: סבסטיאן שיינר
השופט מישאל חשין
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: סבסטיאן שיינר
דיבור שפל. לפיד
צילום: סבסטיאן שיינר
גלי תיבון
התנהלות חזירית. ישי
גלי תיבון
מומלצים